На громадських слуханнях, що відбулися у Золотоноші 8 квітня, присутні проголосували за проєкт рішення, у якому підтримали обмеження торгівлі алкогольними напоями на території Золотоніської громади з 22 до 8 години та заборону продажу на розлив міцних спиртних напоїв, за винятком пива та слабоалкоголю міцністю до 8 градусів. Однак остаточне рішення ухвалюватимуть місцеві депутати на засіданні чергової сесії Золотоніської міської ради. Пише Золотоноша.Сіті.

Сільські об’єкти торгівлі також мають погоджувати свій режим роботи

У травні 2011 року депутати Золотоніської міської ради своїм рішенням обмежили продаж алкоголю з 22.00 до 8.00, за винятком барів, кафе та ресторанів. Пройшло уже майже десять років.

З 2018 року в Україні введено ряд нових законів: «Про місцеве самоврядування», «Про державне регулювання обігу спиртних напоїв та тютюнових виробів», внесені зміни до Адміністративного кодексу України, де розширені права і повноваження органів місцевого самоврядування. Зокрема, що стосується продажу алкогольних напоїв: власними рішеннями вони можуть обмежувати час реалізації спиртного. Оскільки Золотоноша за цією нормою живе вже майже десятиліття, для сільських населених пунктів, що Увійшли до складу міської територіальної громади, це стане нововведенням.

Новиною для присутніх підприємців стала інформація начальника відділу прогнозування та розвитку громади Вікторії Остроглазої про необхідність погодження графіку роботи об’єктів торгівлі, що розташовані у сільській місцевості. Заявки слід подавати у Центр надання адмінпослуг.

– Режим роботи погоджується на весь час роботи торгової точки, − пояснила посадовиця. – У випадку закінчення договору оренди торгового приміщення, ви його продовжуєте, а графік роботи об’єкту повторно узгоджувати не треба. Лише після зміни групи продуктів варто вказати новий КВЕД.

За словами начальника Золотоніського районного управління Держпродспоживслужби Володимира Карпенка, усі об’єкти підлягають державній реєстрації у Держпродспоживслужбі.

– За 10 днів до відкриття закладу, що здійснюватиме виробництво, реалізацію та обіг харчових продуктів, приватний підприємець повинен подати заяву, у якій вказує вид діяльності. Даємо дозвіл, − пояснив Володимир Васильович.

Як розповів посадовець, під час першої перевірки службовці вимагають наявність державної реєстрації. А вже потім складають припис щодо виявлених недоліків відповідно до зареєстрованого виду діяльності. Після повторного контролю, у випадку невиконаних пунктів попередження, на приватника накладають штраф у розмірі 60-100 тисяч гривень.

Заборонити торгівлю спиртними напоями на розлив у торгових точках

Куди емоційніше проходило обговорення другої позиції, що стосувалася заборони на території Золотоніської ОТГ продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових на розлив у місцях роздрібної торгівлі, окрім барів, кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування.

За словами Вікторії Остроглазової, не секрет, що, маючи ліцензію для продажу алкогольних виробів, підприємці продають їх на розлив у торгових точках, що не мають статусу об’єкта громадського харчування. Логічно, що потрапивши на гачок контролюючих органів, їм доводилося сплачувати штрафи.

У ході обговорення з’ясували, що під час торгівлі спиртними напоями на розлив, зокрема пивом, підприємці повинні дотримуватися елементарних санітарних правил: зокрема мати проточну воду, протирати та дезінфікувати столи, повинен бути санвузол, наявність санітарної книжки у продавця. Ці вимоги особливо актуальні зараз, у період поширення третьої хвилі пандемії коронавірусу.

Не обійшлося й без закидів на адресу міських посадовців, які буцімто введенням обмежень дають зелене світло підпільній торгівлі горілці кустарного виробництва. А поліція сприяє розвитку самогоноваріння і закриває на цей процес очі.

– Протягом останнього місяця на території Золотоніського району проходили оперативні відпрацювання, у ході яких працівники відділу поліції виявили та знищили близько 1 тонни браги, 200 л самогону, конфіскували 5 самогонних апаратів, − повідомив заступник начальника Золотоніського районного відділу поліції Сергій Зінов’єв. – Якщо у когось є сумніви і нарікання, то ви глибоко помиляєтеся. Самогонників покарано на вул. 23 Вересня у Золотоноші, у Благодатному, Кропивні. Дійде черга і до вулиці Козацької.

Представник військової частини запропонував внести у протокол прохання щодо заборони продажу алкогольних виробів військовослужбовцям. Але присутні відхилили цю пропозицію, оскільки вона є конституційним порушенням прав людини.

Одне з наших завдань − мінімізувати скупчення людей біля магазинів, що традиційно відновлюється у весняно-літній період, − сказав Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський.

– Збирається така категорія людей, яким далеко до культурного відпочинку. Звідси погіршення криміногенної ситуації: стрілянина, бійки і т. д. А тепер ще й епідеміологічна обстановка. Поліція і контролюючі органи перевіряють не вашу господарську діяльність, а виконання санітарних норм. Ми за те, щоб ви працювали, але без порушень.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).