З 1 липня розпочалося бета-тестування електронних ковід-сертифікатів у додатку «Дія». Це дасть можливість українцям безперешкодно подорожувати світом. Електронні сертифікати вакцинації від коронавірусу включатимуть інформацію про те, що людина вакцинована і коли. Сертифікат буде як паперовим, так й електронним, його додадуть у застосунок «Дія». Працюватимуть у тестовому режимі зо два тижні. Про це пише Золотоноша.сіті
Як нам повідомила директорка Золотоніського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Насальська, на перше липня проти COVID-19 у нашому регіоні вакциновано понад 5 тисяч людей. Із них повністю імунізовані та отримали дві дози майже 70%. Із загальної кількості більша половина – це жителі Золотоніщини. При первинній ланці створено три виїзні бригади, які обслуговують також і жителів Драбова, Чорнобаю, Черкас і Канева. Окрім того, каже Лариса Олександрівна, на базі Центру створено 8 пунктів щеплення: один у місті та 7 – в амбулаторіях району. Всі вони за добу можуть обслуговувати по 30 людей. Щеплення проводили вакцинами: Covishield, AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer/Comirnaty.
– Видати сертифікат вакцинації − це не проблема. Складність у тому, що ми не встигаємо всіх вчасно внести в електронну систему охорони здоров’я. Якщо ж людина отримала повний курс вакцинації, ми їй видруковуємо сертифікат. Це може робити будь-який сімейний лікар, якщо він побачить відповідну інформації у системі даних. Лікар підписує цей сертифікат, а вже у первинці ставиться печатка закладу, − пояснює посадовиця.
Підстав для видачі ковідних сертифікатів буде три. Перша – це людина отримала повний курс вакцинації, і їй на 180 днів буде цей сертифікат, другою причиною для видачі такого документу може бути негативний ПЛР-тест, і у цьому випадку термін дії цього сертифікату буде 72 години з моменту взяття зразка. І третя умова – якщо людина перехворіла, і про неї внесені дані у електронну систему охорони здоров’я як підтверджений випадок лабораторно, то теж 180 днів – з моменту отримання лабораторного підтвердження. Про це пише Укрінформ.
На засіданні уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що триває переговорний процес з європейцями і чекають завершення аудиту електронного сертифікату Європейською комісією.
У Міністерстві цифрової трансформації України відмічають, що на «ковідних» сертифікатах, які запроваджені в Україні з 1 липня, буде використовуватися електронний підпис, який також має визнати Євросоюз. У відомстві очікують, що восени розпочнеться політичний процес взаємовизнання е-підписів між Україною та деякими країнами ЄС.