5 вересня – особлива дата для Золотоніської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, адже, як стверджує архівна довідка, саме цього дня 1820 року був зареєстрований навчальний заклад. Тож до славного 200-літнього ювілею нам залишається рік!
Проте 5 вересня 2019 стало також знаковою подією для школи: цього дня було відкриту меморіальну дошку Юрію Борисовичу Гнучому, доктору фізико-математичних наук, професору,автору близько 150 наукових та навчально-методичних праць, із них 3 монографії, 4 навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки України, 35 навчально-методичних рекомендацій, а ще науковому керівнику 4 кандидатів наук.
Юрій Борисович народився10 лютого 1953 р. у м. Харкові в родині Бориса Миколайовича та Ольги Іванівни Гнучих. Згодом батьки повернулися до рідноїЗолотоноші: тато працював у конструкторському бюро ремонтно-механічного заводу ім. Лепсе, а мати стала вчителем біології школи № 3. Сюди ж пішов навчатися і Юрій. У 1970 році він закінчив школу із золотою медаллю і вступив на механіко-машинобудівний факультет Київського політехнічного інституту. Разом із червоним дипломом отримав пропозицію працювати в Інститутіпроблем міцності.
У 1981 р. Ю.Б. Гнучій захистив кандидатську дисертацію, а 1991 року став доктором фізико-математичних наук. Молодий ученийвиконував наукові дослідження, пов’язані з вивченням напружено-деформованого стану та міцності деталей авіаційних двигунів, лопаток турбомашин, композиційних матеріалів, оболонкових систем із скла і ситала, брав участь у розрахунках напружено-деформованого стану та міцності конструкційних елементів комплексу «Енергія – Буран».
1996 року Юрія Борисовича запрошують на роботу в Цинцинатський університет (США). Повернеться він в Україну лише 2002 і стане викладачем НУБіП України, де з 2006 р. очолить кафедру вищої та прикладної математики.
ЖиттяЮрія Борисовича несподівано обірветься 13 травня 2018 року. Великі заслуги має ця людина перед батьківщиною, а його ім’я назавжди залишиться в наукових енциклопедіях. 5 вересня до школи завітали рідні Юрія Борисовича, його однокласники, друзі. Щирі розповіді повідали присутнім дружина Любов Леонідівна, син Юрій Юрійович, дядько Олександр Миколайович. Тож цей день став днем пам’яті, днем зустрічей і знайомств, а третя школа не тільки назавжди вписала в свою історію ім’я Юрія Борисовича, Гнучого, але й знайшла нових друзів. Юрій Юрійович Гнучій, відомий київський бізнесмен, подарував три конденціонери, що забезпечать комфортне освітнє середовище для учнів та вчителів.
Тож старт до 200-ліття школи розпочато!