Учнівська відпустка стартує 18 жовтня і триватиме до 24. Хоча попередньо канікули повинні були розпочатися на тиждень пізніше. Їх перенесення спричинило підвищення рівня захворюваності на COVID-19 та відтермінування опалювального періоду через невизначену ціну на постачання газу. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.
За словами начальника відділу освіти Золотоніської міської ради Ольги Строкань, вже 25 жовтня діти мають знову сісти за парти. Враховуючи рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19 посадовці вирішили відправити школярів відпочивати на тиждень раніше.
Ольга Миколаївна пояснює, що рекомендували керівникам навчальних закладів громади змістити канікули. Втім, остаточне рішення було за педагогічними радами. Пані Ольга відмічає, що ті з розумінням віднеслися до загострення ситуації із захворюванням на COVID-19. Тож вже з понеділка у шкільних коридорах запанує короткочасна тиша.
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запропонувала Міністерству освіти і науки розіслати рекомендований лист для того, щоб перенести початок канікул з 25 жовтня на 18 жовтня.
На думку міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, це дозволить стримати в певних відсотках активний епідпроцес, який зафіксований на території нашої держави. При цьому, урядовець поки не готовий сказати, скільки триватимуть осінні канікули. Якщо буде позитивна динаміка, то прийматимуться інші рішення. Питання в тому, що навчальний процес пов’язаний із збільшеною кількістю контактів серед дорослого населення. Міністр переконаний, що призупинення навчального процесу хоча б і на 5 днів призведе як мінімум до 15% зниження захворюваності.
Окрім ситуації з коронавірусом додалася ще одна проблема, яка пов’язана з початком опалювального періоду. Через здорожчання вартості природного газу місцеві бюджети не в змозі заплатити захмарні ціни постачальникам блакитного палива. А відтак, розпочати опалювати навчальні заклади. І така ситуація не тільки на Золотоніщині, а й всюди по Україні. Очільниця відділу освіти Ольга Строкань ділиться, що наразі з одним постачальником газу договір розірвали, а щоб укласти з іншим, то треба зібрати купу паперів. Один із них: акт звірки і довідка про те, що немає заборгованості за використання газу за попередній опалювальний період.