Напередодні Старого Нового року у мережі показали вечірню Золотоношу у новорічних барвах. Місцевий камерний хор духовної музики “Воскресіння” під керівництвом Тетяни Журби, виконали всім відому щедрівку в обробці українського композитора Миколи Леонтовича.
Лентович присвятив обробці Щедрика близько 20 років, переписуючи її 5 разів, намагаючись домогтися гармонійного поєднання народного багатоголосся і класичного звучання музичних інструментів.
За основу композитор взяв текст відомої народної пісні, яка, за словами істориків, була придумана ще за часів язичництва. «Прилетіла ластівочка» – звучить на початку щедрівки. Хіба це можливо взимку? Це пояснюють тим, що раніше предки святкували початок нового року навесні, коли птахи і поверталися з вирію.
Вперше Щедрик в 1916 році виконав хор Київського університету, де працював Микола Леонтович. Пісню публіка сприйняла дуже тепло, а слава маєстро розійшлася далеко за межі України. Через 5 років «Щедрик» був вперше виконаний в Америці – хором імені Олександра Кошиця на концерті в нью-йоркському Карнегі-Холі. І з тих пір мелодія Carol of the Bells – невідїемна частина символу Нового року та Різдва по всьому світові.