Начальник відділу освіти Ольга Строкань, повідомила, що наразі розгядається питання переходу загальноосвітніх навчальних закладів на триместровий режим роботи. (Триместри в школі – це відносно нова форма організації навчального часу. На відміну від звичайної, при такій системі, час навчання розподіляється рівномірно, тобто ділиться на рівні частини і проміжки між навчанням і відпочинком практично однакові. На думку деяких фахівців, така організація навчального процесу допомагає правильно розподілити навантаження на школярів, не викликаючи перевтому навіть у учнів початкової школи.)
Ольга Строкань повідомляє, що у триместровій системі навчання всього шість періодів: шість триместрів і шість канікул. Тривалість кожного навчального періоду – п’ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули.
На сьогоднішній день попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2018-20189 навчальних рік може бути таким:
1 триместр/осінні канікули – з 8 по 12 жовтня включно;
2 триместр/осінні канікули 2 етап – з 19 по 23 листопада включно;
3 триместр/зимові канікули – з 31 грудня по11 січня включно;
4 триместр/зимові канікули 2 етап – з 25 лютого по 1 березня (іноді ці канікули носять назву весняних);
5 триместр/весняні канікули – з 15 по 19 квітня включно;
6 триместр/літні канікули – з 1 червня по 31 серпня включно.
Однак Ольга Строкань зауважує, що досвіду впровадження триместрової системи на Черкащині іще немає. Батьківська громадськість неоднозначно сприймає нововведення. До того ж деякі психологи запевняють, що постійні зміни режиму, навіть якщо чергувати роботу та відпочинок, лише зашкодять навчанню.
Міністрерство освіти дає можливість самим учням та їх батькам обирати як саме вони хочуть вчитися: за семестрами (звичний режим роботи) чи триместрами. Внести зміни у навчальний процес можуть адміністрації закладів.
Запрошуємо до відкритого обговорення та голосування