Герб міста
Герб міста – щит пурпурового кольору з великим золотим чотирикутним хрестом, з-за якого виходить сяйво у вигляді золотих променів.
Пурпуровий колір – символ сили і могутності, відображає у гербі добробут золотонісців і вплив церкви на місцеве християнське населення.
Чотирикутний великий козацький хрест символізує славну козацьку минувшину міста і уособлює чотири тодішні золотоніські церкви – Свято-Успенську, Свято-Троїцьку, Микільську і церкву жон–мироносиць, а також Красногірський і Благовіщенський монастирі.
Прапор міста
Прапор міста являє собою прямокутне полотнище пурпурового кольору зі співвідношенням сторін 4:3, в центрі якого розташований золотий, великий хрест із сяйвом.
Співвідношення розмірів хреста до розмірів полотнища: висота хреста складає 0,6 висоти полотнища, ширина хреста складає 0,375 довжини основи полотнища. Колір прапора і його символіка повторюють колір і символіку герба міста Золотоноші.
Положення про зміст, опис та порядок використання символіки
І. Загальні положення
Міська геральдика – герб та прапор – є символами місцевого самоврядування територіальної громади.
Герб та прапор громади відображають специфічні місцеві особливості та підкреслюють індивідуальність територіальної громади на протязі тривалого періоду часу.
Метою запровадження геральдичних символів є: формування позитивного іміджу міста, виховання поваги до його традицій та історії, участь у загальнодержавних процесах розвитку самоврядування.
ІІ. Зміст та геральдичний опис символіки
Герб міста являє собою щит пурпурового кольору з великим золотим чотирикутним хрестом, з-за якого виходить сяйво у вигляді золотих променів. Пурпуровий колір – символ сили і могутності, відображає у гербі добробут золотонісців і вплив церкви на місцеве християнське населення. Чотирикутний великий козацький хрест символізує славну козацьку минувшину міста і уособлює чотири тодішні золотоніські церкви – Свято – Успенську, Свято – Троїцьку, Микільську і церкву жон –мироносиць, а також Красногірський і Благовіщенський монастирі.
Прапор міста являє собою прямокутне полотнище пурпурового кольору зі співвідношенням сторін 4:3, в центрі якого розташований золотий, великий хрест із сяйвом. Співвідношення розмірів хреста до розмірів полотнища: висота хреста складає 0,6 висоти полотнища, ширина хреста складає 0,375 довжини основи полотнища. Колір прапора і його символіка повторюють колір і символіку герба міста Золотоноші.
ІІІ. Порядок використання герба міста
1. Право на використання герба міста належить виключно Золотоніській міській раді.
2. При відтворенні герба м.Золотоноша, незалежно від розмірів або техніки виконання, має бути збережена його кольорова та образотворча відповідність опису оригінала.
3. Припускається відтворення герба:
- у кольоровому або монохромному, об’ємному чи графічному вигляді;
- у різноманітній техніці виконання та з різноманітних матеріалів
4. Зображення герба міста розміщується на:
- будівлі, де знаходиться Золотоніська міська рада та її виконавчий комітет;
- у залі, де проходять засідання сесій та виконкомів Золотоніської міської ради;
- у кабінеті міського голови;
- офіційному веб-сайті Золотоніської міської ради
5. Припускається використання зображення герба:
- на печатках, штампах та бланках органу місцевого самоврядування (за винятком випадків, коли чинним законодавством передбачено зображення державного герба України);
- на Почесних грамотах, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються органом місцевого самоврядування;
- як святкового оформлення виставок та інших заходів;
- стелах, арках та на виїзді з міста
6. Юридичні та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене міською радою зображення герба.
7. Допускається використання зображення герба міста Золотоноша юридичними та фізичними особами з комерційною метою (у тому числі для реклами товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції тощо) на підставі відповідної угоди з міською радою. Порядок використання герба міста в комерційних цілях визначається розпорядженням міського голови.
8. Малюнок, сюжет герба можуть бути змінені лише згідно з рішенням міської ради.
ІV. Порядок використання прапора міста
1. Право на використання прапора міста належить виключно Золотоніській міській раді.
2. Еталонний зразок прапора міста встановлюється у службовому кабінеті міського голови.
3. Прапор міста вивішується:
- біля будівлі, де знаходиться Золотоніська міська рада та її виконавчий комітет;
- у залі, де проходять засідання сесій та виконкомів Золотоніської міської ради;
- у кабінеті міського голови
За обставин, коли здійснюється одночасне підняття прапорів України та прапора м. Золотоноша, прапор міста не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується праворуч від нього (з боку глядача).
4. Припускається використання зображення прапора:
- на Почесних грамотах, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються органом місцевого самоврядування;
- на краєзнавчих виданнях, на особистих бланках депутатів міської ради, бланках органу місцевого самоврядування;
- як святкового оформлення виставок та інших заходів;
- на офіційному веб-сайті Золотоніської міської ради.
5. Прапор міста використовується під час офіційних державних та місцевих свят.
6. Прапор міста одночасно з Прапором України може використовуватись офіційними делегаціями під час відвідування міст-побратимів.
7. Використання прапора міста підприємствами, організаціями та установами міста можливе лише за погодження Золотоніської міської ради.
8. Юридичні та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджений міською радою зразок прапора міста.
9. Допускається використання зображення прапора міста Золотоноша юридичними та фізичними особами з комерційною метою (у тому числі для реклами товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції тощо) на підставі відповідної угоди з міською радою. Порядок використання прапора міста в комерційних цілях визначається розпорядженням міського голови.
10. Не дозволяється без спеціальної згоди міської ради використання прапора у випадках, не передбачених цим Положенням.
11. Малюнок, сюжет прапора можуть бути змінені лише згідно з рішенням міської ради.
Рішення міської ради