19 березня відбулася зустріч у Золотоніському центрі надання соціальних послуг. Мета – показати, як у Зотоніській громаді можна розвивати соціальні і медико-соціальні послуги, допомагати жителям і нашої громади, і сусідніх.

Захід відвідали: народний депутат України Віталій Войцехівський, заступник міського голови Золотоніської громади Олександр Флоренко, перший заступник Голови Черкаської ОДА Наталія Кравченко, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Олег Шимчук, керівник Головного управління Національної сервісної служби в Черкаській області Валерій Вишиваний, уповноважений Верховної Ради з питань прав людини у Черкаській області Василь Тептюх, та ряд інших поважних гостей – посадовців та волонтерів.

Золотоніський Центр надання соціальних послуг на сьогодні має у складі 86 працівників.  Першим реалізованим грантовим проєктом у 2016 році стала соціально трудова Гончарна майстерня. На сьогодні соціальна трудова майстерня входить до проєкту реабілітаційних послуг для ветеранів. За ці 9 років нею скористалося сотні людей.

Наступним проєктом стало створення Служби соціальних перевезень. Його втілення стало можливим завдяки пілотному проєкту, який на той час реалізовував обласний Департамент соціального захисту населення у співпраці між Фондом родини Нечитайло та місцевими громадами. Наша громада стала однією із чотирьох учасників цього проекту. Сьогодні ж завдяки цим можливостям вдається довозити поранених, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, які потребують допомоги в областях України до місць реабілітації, відпочинку чи лікування.

Наступним кроком була реалізація ще одного великого проекту – придбання обладнання для пекарні та створення другої соціальної трудової майстерні під назвою “Корисна кондитерська”. На сьогодні вона також включена до проекту реабілітації.

Тож, завдяки такій синергії між владою, бізнесом і місцевим бюджетом нам вдалося придбати повністю нове обладнання. Тут терапевти вже займаються з особами, які мають пошкодження кінцівок. Вони допомагають їм користуватися і відновлюватися у користуванні предметами побуту, бути самостійно незалежними від сторонніх осіб. З 2020-х років у Центрі функціонували відділення денного догляду для діток з інвалідністю.

Тоді ж була реалізована перша частина цього проекту. На другому поверсі для діток з інвалідністю надається допомога у подоланні післяпологових травм, дислазії, парези верхніх і нижніх кінцівок. А з початку війни з’ясувалося, що реабілітація, коли в нас в громаді з’явились перші поранення, перші травми, перші цивільне населення, яке прибуло з окупованих територій, які постраждали від війни,  що така реабілітація потрібна для них і вона дещо інша. З’явилась потреба у іншому обладнанні, підходах і методиках.

Тоді й було прийнято рішення обладнати таке приміщення і перелаштувати його на першому поверсі. І вже в 2023 році Центру вдалося відкрити другу чергу реабілітаційних послуг. Вона була орієнтована на важкі травми, поранення та ампутації. У залі фізичної реабілітації минулого року створено Службу психологічної підтримки.

– На сьогодні Соціальний центр має на ліцензію на ведення господарської діяльності, але ми не маємо медичного  пакету на реабілітаційний проєкт. Це – наша та амбітна ціль»- коментує очільниця Центру соцдопомоги Людмила Неліна.

Сьогодні ми дуже багато говоримо про ветеранів, ветеранський простір. От нині якраз і є у нас завдання. Про це зауважує Народний депутат України від Золотоніського округу Віталій Войцехівський.

– Я дуже радий, що на зустрічі були й представники від обласної влади. Якраз нині треба все зробити для того, щоб ці розмови не залишилися дарма. І мені здається, що ми знаходимося на території не розмов, а дій. Є соціальні партнери, є бажання місцевої влади допомагати, є відповідальний бізнес, який допомагав і буде допомагати. Тому я вважаю, що результат буде, – зазначив депутат.

Нині увесь Центр працівники ласкаво називають ветеранським простором. У штаті є два фахівці супроводу ветеранів, працевлаштовані двоє учасники бойових дій, інваліди першої групи. Один працює соціальним працівником у відділенні, де відбувається фізична реабілітація. Окрім неї Центр надає ще й послуги щодо не менш важливих побутових питань.

Зокрема, на другому поверсі тут знаходиться навчальна майстерня, надаються послуги соціальної трудової фізичної реабілітації для дітей, а також надається кисень для судиннохворих. Також функціонує маніпуляційний кабінет. На першому поверсі знаходиться Друга кімната фізичної реабілітації – саме для військових, а також кондитерська, адаптивна кухня, пекарня, відділення для родин, де працюють з дітками, кімнати для проживання.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).