Педіатра першої амбулаторії Золотоніського міського Центру сімейної медицини, що знаходиться у районі машинобудівного заводу, Ольгу Суворову знають усі мешканці прилеглого кварталу міста. Хоча вона тут працює зовсім недавно, проте чутки про її досвід та увагу до дітей розійшлися між батьками швидко, і черга до професіонала росте щодень.
Лікар Суворова – родом з Росії, батько – військовослужбовець, тому школи і місця проживання дівчинка змінювала систематично. Врешті-решт осіли у місті Владимир. Після школи вступила в Іванівський медичний інститут, у 1979 році закінчила педіатричне відділення. З тих пір 40 років працює дитячим лікарем. Одружена, має двох дітей. Донька – логопед-дефектолог, син займається адвокатурою у Борисполі. В Україну Ольга Володимирівна переїхала за чоловіком, він родом з Миколаєва. У Золотоноші доглядали стареньких батьків. Ось уже 25 років, як вони мешканці нашого міста.
– Наша амбулаторія – маленька, але дуже хороша, в старому стилі, – ділиться враженнями і заохочує відвідати лікувальний пункт Ольга Володимирівна. – Там є все: маленький фізіотерапевтичний кабінет, масаж, УВЧ, інгаляторій, дарсонваль, кабінет для щеплення. Можна зробити електрокардіограму, працюють два євроаналізатори, можна здати біохімію – і все безкоштовно. У відділенні працює денний стаціонар, також маємо лікаря-гінеколога – практично міні-лікарня. А ще – приємний і дружний колектив.
Особливо лікар вдячна своїй медсестрі, професіоналу і досвідченому працівнику Наталії Залозній за підтримку та вчасну пораду. За чутками, незабаром закінчується оренда приміщення й доведеться шукати інше. Шкода, якщо це правда. На сьогодні амбулаторія прекрасно забезпечує весь прилеглий мікрорайон.
– Зараз на прийом приходить майже втричі більше дітей, ніж раніше. З маленькими пацієнтами говорю як з дорослими, дозволяю ходити кімнатою, до всього торкатися, гратися іграшками – заборон немає. Дитина має прийти в таку дружню атмосферу, як і вдома чи в садочку. Мені цікаво працювати з малечею та її батьками. Сучасні мами й тата дуже розумні, начитані, вмілі користувачі Інтернетом. Іноді доводиться в чомусь їх настирливо переконувати, а десь – навпаки, погоджуватися. Приємно те, що різко змінилося ставлення до вакцинації. Всього на дільниці маю 1400 дітей, з них лише дві чи три мами відмовилися від щеплень через релігійні переконання. Решта – роблять планові ін’єкції.
За словами педіатра, побачивши будні золотоніських медиків, приїжджі американці з Міннесоти казали, що якщо подолати мовний бар’єр, вони могли б вільно працювати у Сполучених Штатах. Проте американський спеціаліст ніколи б не зміг працювати у нас, адже на Заході усі медичні фахівці – вузького профілю, а наші педіатри повинні виходити з вузьких рамок: вміти оглянути і хірургічного хворого, і дорослу людину та ще й володіти багатьма іншими навичками.
– Я не уявляю себе в іншій професії, завжди хотіла працювати з дітьми. Єдиний недолік – у медиків дуже мала зарплата. Шість років навчання, сьомий – інтернатура, сорок років стажу, захищена категорія, щорічні курси, тренінги, майстер-класи… А зарплата ледь досягає позначки у 5 тисяч гривень. Я вважаю, що для лікаря це дуже мало! Нам все життя обіцяють, проте далі справа не йде, – зітхає жінка.
Ольга Суворова вже на пенсії, проте продовжує працювати, навіть відпочинок любить активний – екскурсії, гори, тільки б не на місці. А наостанок Ольга Володимирівна знову-таки звернула увагу на дітей:
– Часто батьки хочуть купити своїм дітям чудодійні пігулки чи вітаміни, щоб підняти імунітет і укріпити молодий організм. Не фантазуйте! Найперша причина – мало активного відпочинку на свіжому повітрі. Приділяйте увагу дитині: пограйте з нею у футбол, поїдьте на пляж чи покатайтесь на велосипеді. Комп’ютер і телевізор – дві години на добу. Не годуйте малечу чіпсами чи солодкою газованою водою. Зробіть домашній майонез, приготуйте лимонад. Ідеально оздоровити дитя на морі, велике значення має вплив йоду на дитячий організм. Навіть із слабенької дитини можна виростити Шварценеггера. Головне – правильне харчування і гартування!