Невдовзі українці святкуватимуть Великдень, а за ним – поминальні дні. Містяни прибирають могили рідних, прикрашаючи їх штучними квітами та вінками. Тож українські цвинтарі у днi свят стають справжньою загрозою для довкілля.
За кордоном відмовилися від пластикових квітів та вінків десятки лiт тому. На похорон там прийнято приносити вазони. Вони стоять на могилі, а потім родичі висаджують квіти у землю. На Пасху чи інші свята прикрашають могилки лише живими рослинами. У Німеччині законом навiть передбачені штрафи для тих, хто ще приносить пластик на кладовище.
Штучні квіти псують екологію. Бо вчені довели, що під час спалювання пластикової ритуальної атрибутики виділяється велика кількість діоксинів, які отруюють довкiлля і часто призводять до онкологічних недуг. Відомо, що “штучні” прикраси швидко втрачають колір і вигляд, тому за тиждень-другий їх викидають. Священики стверджують, що краще та безпечніше йти на кладовище з живими квітами.
За словами настоятеля Свято-Успенського Собору, протоієрея Ярослава Івануси, свято Воскресіння Христа – це символ життя, тому краще принести кілька живих квіточок або посіяти рослини на гробі. Та й узагалі пластикові квіти не мають нічого спільного з церковними правилами. Ніколи Церква не наголошувала на тому, що на кладовище обов’язково треба носити квіти. На могилу треба йти з палкою молитвою, щирими намірами та чистим серцем. Душі наших померлих рідних, близьких не потребують матеріального вшанування, єдине, що вони потребують, – це наша молитва, – зазначає отець Ярослав.