У серпні-вересні розпочалися активні дії відразу на кількох об’єктах у Золотоноші: будівництво скейт-парку, міського стадіону, спортивного майданчику СШІТ №2, благоустрій прибережної зони річки Золотоношка, капітальний ремонт доріг на вулицях міста та оновлення тротуарів. Багато скептиків, особливо серед користувачів соціальних мереж, піднімали на кпини одночасність реалізації цих проєктів. Мовляв, це такий собі передвиборний лайфхак від місцевої влади, яка буцімто саме в такий спосіб хоче викликати довіру виборців.
Наразі виборчі перегони позаду. Хтось із кандидатів отримав перемогу, інший – набрав мінімальну кількість голосів, а дехто − взагалі потерпів фіаско. А як же розпочате будівництво? Чи затихло і чи насправді це було окозамилюванням напередодні виборів?
Кореспондент Золотоноша.City побував на усіх названих локаціях, щоб на власні очі побачити, що там відбувається.
Спортивний майданчик школи №2
Спеціалісти підрядної організації працюють, випереджаючи запланований графік проведення робіт. Очевидно, що здача об’єкта відбудеться раніше встановлених термінів. На футбольному полі площею 1056 кв. м укладене штучне покриття, яке має більш тривалі строки в експлуатації та зовсім не вибагливе у догляді. Поліуретановим покриттям будуть облаштовані 557 квадратів бігової доріжки, 253 кв. м волейбольного та 512 м2 баскетбольного майданчиків. Наразі ці площі уже забетоновані і готові для укладення штучного безпечного матеріалу.
Будівництво твердого покриття вулиць
28 жовтня стартували підготовчі роботи до капітального ремонту вулиці Козацька. Нині генпідрядник завозить необхідні будівельні матеріали.
Після усунення технічних причин відновилися роботи на провулках 2 Новий та Новобахівський. Вздовж «корита» укладена піщано-щебенева подушка, що є основою для майбутнього асфальтування.
На вулиці Тулікова будівництво дороги з твердим покриттям, яке дорожники розпочали задовго до виборів, – на завершальному етапі.
Мешканці багатоповерхівки №37 по вул. Незалежності одними з перших стали учасниками програми з асфальтування «Золотоноша власними руками». Дворовий заїзд тут відремонтували ще 6 років тому. А 27-28 жовтня дорожники ПрАТ «Золотоношарембуд» заасфальтували відмостку, щоби дощові і талі води не підтоплювали стіни будинку.
Благоустрій території вздовж річки
Прибережна зона від міського стадіону і до містка на Зозулівці облагородилася, її важко впізнати. Берег навпроти, з боку податкової інспекції, теж позбувся кущів та повалених сухостоїв. Для безпечності пішоходів встановлена металева огорожа. Для відпочинку – зручні лавки на новесенькому тротуарі, що вимостили плиткою від маркету «Копілка» до податкової інспекції. Вздовж набережної, на встановлених бетонних опорах, почеплять ліхтарі.
Нині аналогічні роботи тривають на прибережній зоні, але вже у протилежному напрямку, від містка на Соборну у напрямку Благовіщенської. Косарі ПП «Базис плюс» уже викосили тут бур’яни на частині території.
Скейт-парк і міський стадіон
24 жовтня на місці майбутнього скейт-парку проведені фінішні будівельні роботи: попередньо засипаний піском та щебенем котлован до вечора суботнього дня був заасфальтований. Конструкції для заняття спортом уже виготовлені і знаходяться на складі підрядника.
На міському стадіоні теж тривають роботи. Зранку до вечора там працює будівельна техніка. Самоскиди підвозять гранвідсів, яким застеляють майбутнє футбольне поле. Попередньо засипана і утрамбована катком щебенева подушка, під якою зроблений дренаж.
Площа Героїв Майдану
26 жовтня майстри розпочали облицьовувати східці до центрального фонтану на площі. Їм потрібно укласти близько 200 квадратів гранітної плитки. Гранітний матеріал спеціально проходить термічну обробку, щоби не був слизьким і тривалішим в експлуатації. Плити укладають не щодня, а лише після отримання чергової нарізаної за розмірами партії. В основному їхня площа – 1,2 м х 0,3 м. Саме цей нюанс – чітко вирізана за габаритами плита у виробничих умовах, і стримує хід робіт: східці – локація морочлива і скрупульозна.
Наступного тижня будівельники отримають 14 тонн гранітних плашок. Їхнє укладання піде значно швидшими темпами.
Як бачимо, розпочаті роботи тривають і виборчим піаром їх назвати важко. Втрутитися у їхнє завершення можуть тільки погодні умови. Але ж холодний сезон – явище тимчасове, та, як обіцяють синоптики, цьогоріч і зима буде сприятливою для втілення розпочатого.