Двічі на тиждень тренується пожежна команда Благодатного. Рік тому вони вирішили самотужки дбати про пожежну безпеку земляків. До добровольчої команди доєдналися 12 чоловіків.
Приймають виклик – і миттю виїжджають у будь-який час доби. Займання будинків, споруд на подвір’ях та сухостій – це типові виклики для сільської команди, каже водій Денис Колесніков.
– Зараз я дякую богу, що у нас спокійно, шо у нас не було “прильотів”, хоча ви знаєте, що у районі були, але ж наші сили ППО працюють. Раптом упаде щось і люди потрапляють під завал якийсь, треба буде людині надати допомогу, бо поки приїдуть – може там задихнуться. Головне, щоб люди живі залишилися”, – зазначає Колесніков.
Це село – одне з найвіддаленіших в Золотоніській громаді, каже староста села Дмитро Шевченко, він теж доброволець. Пожежна машина з частини сюди їде понад 20 хвилин, це якщо відразу знайде адресу. А от їхня команда приїздить за 10-15. У селі 3,5 тисячі людей, а навколо ще 17 кооперативів.
– Люди і своїми машина приїжджають, бо там треба розкидати рукави, минулого тижня було три виїзди, бо загоряються очерети, це ми гасимо в контакті з ДСНС, бо вони дзвонять – виїжджати чи ні, ми впораємося чи ні. Якщо вони розуміють, що ми можемо локалізувати це самостійно, то ми віддзвонюємся, коли пожежу буде ліквідовано, – зазначає староста села Дмитро Шевченко.
Організували власну пожежну команду рік тому. Тоді був конкурс на створення добровольчих пожежних команд за сприяння Польщі. Місцеві добровольці перемогли у ньому і їздили переймати досвід польських рятувальників. Там отримали і грантову техніку.
Керівник команди Максим Масюк показує станцію і архівні світлини пожежників, які тут працювали. Нині добровольці власноруч відновили цю стару частину, бо колись вона горіла. Відремонтували і майданчик, з якого до появи телефонів стежили, чи не видно пожежі. Добровольці кажуть, уся команда дуже вмотивована.
– При гасінні і допомозі людям після пожежі, коли було врятоване життя людини, їхнє житло, відучувається щось таке в душі хороше, шо ми допомогли. Односельчани нам також ідуть на зустріч, вони допомагають нам в гасінні того самого сухостою, трави, очерету, у нас є 12 комплектів “хлопушок”, я кожному роздам”, – каже керівник добровільної пожежної команди Максим Масюк.
Громада допомагає фінансово та виділила невелику зарплатню керівникові.
– Вирішили взяти на баланс і це приміщення, і автомобіль і все майно, тобто на даний момент ми бачимо, що минув вже рік, і це така гарна форма управління. І керівник отримує невеличку заробітну плату, і ми маємо можливість оперативно реагувати на всі потреби”, – зазначає начальник управління ЖКГ Золотніської ОТГ Артем Харін.