Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та бюджетної програми «Соціальний захист осіб з інвалідністю» здійснюється відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю.
Відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю здійснюється згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309.
Реабілітаційну установу, у якій дитина проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю. З їх переліком можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej
Послуги з реабілітації надаються безкоштовно у межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:
- для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. гривень;
- для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. гривень.
Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини чи її законний представник разом із заявою подає до департаменту (із пред’явленням оригіналів) копії таких документів:
- паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
- свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, затвердженою МОЗ;
- документа, який підтверджує статус дитини-сироти / дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти / дитини, позбавленої батьківського піклування);
- документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи.
Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг здійснюється в порядку надходження заяв.
Із метою використання коштів для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю просимо батьків даної категорії дітей звертатись до управління праці та соціального захисту населення для запровадження обліку дітей з інвалідністю.
За додатковою інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Шевченка, 70, каб. 3.
тел. 23833.
Головний спеціаліст у справах ветеранів війни та інших пільгових категорій населення
Жиглатова Іванна Олегівна