У травні 2024 року в Золотоноші відкрився сучасний протезувальний центр з опцією реабілітації на базі табору “Максимум”. Цей заклад надає допомогу як військовим, так і цивільним особам, які втратили кінцівки та потребують протезування і подальшого відновлення. Центр оснащений найсучаснішим обладнанням і включає протезний цех, зали для реабілітації та комфортабельні корпуси для проживання пацієнтів під час відновлення.

Про деталі цієї важливої діяльності розповідає видання Золотоноша.City.

Генеральний директор табору “Максимум” Віталій Собко та виконавчий директор LimbFit Метью Колі. Фото: Золотоноша.City/Вікторія Горобець

Центр оснащений найсучаснішим обладнанням і включає протезний цех, зали для реабілітації та комфортабельні корпуси для проживання пацієнтів під час відновлення. На гостини до центру 8 квітня завітали представники Золотоніської громади – секретар міської ради Наталія Сьомак, заступник міського голови Олександр Флоренко, очільниці відділів – прогнозування та розвитку громади Вікторія Остроглазова, зв’язків з громадою Лариса Головань та старости сіл громади – Сергій Кожем’яко (Коробівка), Дмитро Шевченко (Благодатне), Надія Хомут (Крупське), Віра Хомко (Кропивна), Наталія Сергієнко (Деньги), а також завідувач сектору безпеки Золотоніської громади – Максим Масюк.

Гості із Благодатного – староста Дмитро Шевченко та завідувач сектору безпеки громади Максим Масюк, старости сіл громади – Сергій Кожем’яко (Коробівка), Дмитро Шевченко (Благодатне), Віра Хомко (Кропивна), Наталія Сергієнко (Деньги). Фото: Золотоноша.City/Вікторія Горобець

Особливістю центру є співпраця з американськими фахівцями з протезування, які безпосередньо беруть участь у процесі виготовлення та налаштування протезів для пацієнтів, зауважує генеральний директор табору “Максимум” Віталій Собко, на базі закладу якого і розміщений центр. Джон Бургер, Майк Райз, Гері Стробел та Марвін Фороукс наразі опікуються 14-ма пацієнтами, серед яких не лише військові, а й просто люди, що потребують допомоги. У них на чотирьох понад 160 років досвіду.

Марвін Фороукс та Віталій Собко розповідають про основні принципи протезування, Гері Стробел та Майк Райз (на задньому плані), Дмитро Шевченко та Олександр Флоренко. Фото: Золотоноша.City/Вікторія Горобець

Відкриття цього Центру стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів, зокрема американських фундацій «Shepherd’s» та «Limbs for Life», які надали обладнання для лабораторії.

Віталій Собко подякував Золотоніській громаді за тісну співпрацю, розуміння і прогресивність. Зокрема наголосив на співпраці з Центром надання соціальних послуг, де створений реабілітаційний центр і працює ветеранський простір. На зустрічі обговорили необхідність поширення практики використання ширінкерів (ред. – щось подібне до компресійних панчох, але для культі). Вони допомагають пацієнтам підготуватися до протезування набагато ефективніше.

Фото: Золотоноша.City/Вікторія Горобець

Пан Марвін зауважує, що протези можна виготовляти безпосередньо на місці, що значно скорочує час очікування для пацієнтів. Загалом кожен випадок індивідуальний, проте вистачає навіть декількох днів. У Америці у практиці фахівців ще менше часу, тож вони звикли до напружено ефективної роботи. За словами їхніх українських колег, можуть прокинутися о четвертій ранку, аби встигнути зробити максимально багато.

За словами виконавчого директора LimbFit Метью Колі, центр не лише надає медичну допомогу, але й створює комфортні умови для відновлення пацієнтів, забезпечуючи їм необхідну підтримку на шляху до повноцінного життя.

На підтримку приходять й інші американські фахівці, наприклад реабілітологиня-фізіотерапевтка Керрі Мос, яка з 2014 року підтримує розвиток української реабілітації.

Золотоніська громада стає локальним, але важливим осередком медичної реабілітації в Україні, надаючи високоякісні послуги з протезування та відновлення для тих, хто цього потребує.

Можливо згодом саме на практику, що розвинулась у нашому місті будуть рівнятися, адже за подібними невеликими ініціативами розвиток істинно масштабної справи.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).