У 2024 році Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) оголосила конкурс для громад, які шукають можливості для втілення ідей. За ініціативи відділу освіти виконавчий комітет ухвалив розпорядження щодо участі цьому конкурсі, а саме – втілити мрію дитячого садочка “Сонечко” на отримання безпечного інклюзивного дитячого майданчика, яким у вихідні дні зможуть скористатися всі охочі батьки з дітками міста.
Про це повідомляє видання Золотоноша.City.
– Нам випала унікальна нагода показати силу громади. Для цього не треба коштів, а тільки підтримка проекту через голосування за посиланням, – закликає педагогічний колектив дошкільного закладу долучитися до онлайн-голосування.
Відповідно, за ініціативи відділу освіти виконавчий комітет ухвалив розпорядження щодо участі у вищезазначеному конкурсі, а саме – втілити мрію дитячого садочка “СОНЕЧКО” на отримання безпечного інклюзивного дитячого майданчика, яким у вихідні дні зможуть скористатися всі бажаючі батьки з дітками міста.
Сьогодні майданчик має наступний вигляд:
У разі ж перемоги дитячий садочок отримає локацію за ось таким ескізом:
Як відомо, золотоніський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» розташований у центральній частині міста Золотоноша. 17 листопада закладу виповнюється 50 років. Наразі його відвідує 100 вихованців, сформовано 6 груп, із яких три – інклюзивної форми надання освітніх послуг.
Дитячий садочок працює над фізичним розвитком дітей, поліпшенням моторно-рухової функції, формує здоровий спосіб життя, а це все має проходити у ігровій формі, щоб діткам було цікаво. Нині ж, не секрет, обладнання ні майданчику застаріле та малофункціональне і зовсім не приваблює дітей.
Саме тому мрія вихованців та працівників закладу – створити безпечне багатофункціональне ігрове середовище шляхом придбання нового сучасного ігрового комплексу з урахуванням потреб для дітей з інклюзією. Мають надію, що в межах проекту буде придбаний та отриманий новий ігровий майданчик, а також здійснене його встановлення на території ДЗ.
Загальний бюджет проекту – 700 тисяч гривень. Із 500 – внесок Програми USAID DOBRE, решта 200 – бюджет громади.