19 березня до Золотоноші на гостини завітали представники молодіжного центру «КУБ» із Корюківки – директор Володимир Оніщук та його заступниця Анна Станіславська.
Про деталі корисної та вельми інформативної зустрічі розповідає видання Золотоноша.City.
Молодь – це рушійна сила змін, генератор ідей і натхнення, здатний перетворювати суспільство на краще. Активні, креативні та сповнені енергії, молоді люди не бояться викликів і готові об’єднуватися заради спільної мети. У Золотоноші вже багато років функціонує молодіжний центр. «АртПростір», що базується в районному будинку культури, активно залучає молодь міста до різноманітних активностей. Центр був створений у 2021 році міською молодіжною громадською організацією «Центр розвитку молоді».
Ми можемо пригадати і місцевий молодіжний клуб журналістики, простір у гуртожитку коледжу ветеринарної медицини, але без постійного місця призначення доволі важко збирати молодь і реалізовувати важливі проєкти. Наразі молодіжний простір вже декілька років функціонує на базі районного будинку культури. Ба більше, він має хорошу репутацію і готовий ділитися досвідом з колегами.
У січні цього року в рамках національного проєкту «Пліч-о-Пліч» представники Золотоніської громади – начальниця відділу прогнозування та розвитку громади Вікторія Остроглазова та начальник юридичного відділу Денис Сизько – вже відвідували Корюківську громаду. Тож чергова зустріч лише сприяла розбудові співпраці між громадами-партнерами, кожна зустріч – це черговий інсайт і можливість почерпнути щось корисне для ініціатив, що роблять громади сильнішими.
Корюківський молодіжний центр «КУБ» відомий своєю активною діяльністю, спрямованою на залучення молоді до різноманітних проєктів та заходів. Зокрема, вони організовують майстер-класи, кінопокази, творчі вечори, тренінги та екологічні акції. Популярною є інтелектуальна вікторина QUIZ, яку Анна та Володимир презентували і для золотонісців. Усі охочі могли прийти на вечірній захід і потренувати свою ерудицію.
Під час візиту до Золотоніської громади представники «КУБу» також провели зустрічі з місцевою молоддю, обговорили можливості спільних проєктів та поділилися своїм досвідом у сфері молодіжної роботи. Вони відвідали молодіжний осередок у Кропивні і вже планують привезти свою молодь на літнє таборування до нашої громади.
До речі, вже незабаром наше місто стане місцем зустрічі молодіжних центрів та спортивних шкіл з тхеквондо Золотоноші та Корюківки.
20 березня представники «КУБу» завітали і до міської ради, аби зустрітися з секретарем міської ради Наталією Сьомак, Вікторією Остроглазовою, начальницею фінансового управління Оленою Коваленко, начальником служби у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту Ніною Засенко, директоркою КУ «Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Наталією Строкань. Володимир Оніщук презентував досягнення корюківського молодіжного центру, поділився власною практикою розвитку молодіжного руху, розповів про ініціативи та проєкти, що були і планують впроваджувати. Також розповів про цікавинку їхньої громади – шкільний бюджет участі.
Шкільний громадський бюджет – це процес взаємодії органів місцевого самоврядування з молоддю, спрямований на залучення здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти до участі в бюджетному процесі шляхом подання ними проєктів та проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти з подальшим фінансуванням для їхньої реалізації.
Іншими словами – це можливість для молоді здійснити чи впровадити у життя важливий проєкт безпосередньо для них, не для школи чи міста, а навіть для окремо взятого класу. Діти подають різноманітні проєкти: комусь потрібне велике шкільне дзеркало, хтось потребує проєктор у клас, хтось хоче облаштувати простір у школі – і це все реально досягти. Учні мають підготувати проєктну заявку, подати її та дочекатися результатів відкритого голосування. Обмежень для участі майже немає. Головне: проєкт для участі в конкурсі може подати здобувач освіти, який закінчив повних 4 класи, другу ініціативу він запропонувати не може – відповідає лише за одну.
До прикладу, восени 2024 року учні з десяти навчальних закладів Корюківської громади підготували й подали 25 проєктів. Вартість кожного проєкту не повинна була перевищувати 22 тисячі гривень (10 тис. грн – міський бюджет та 12 тис. грн – Програма «ДОБРЕ»). Але через зупинку фінансування USAID і відповідно Програми «ДОБРЕ», проєкти зможуть бути реалізовані тільки за рахунок місцевого бюджету. Серед ініціатив: придбання техніки (мобільна акустична система для проведення заходів; техніка та кулінарне приладдя для отримання практичних навичок під час занять з кулінарії), встановлення шкільного стенду для кращого інформування учнів; придбання спортінвентарю для активного дозвілля взимку; встановлення тренажерів на ігровому майданчику; придбання телевізора для кращого навчання та дозвілля молоді; придбання професійного волейбольного обладнання; облаштування зони відпочинку на шкільному подвір’ї.
– Щиро радіємо мешкати у такій громаді, де представники влади не шукають причини чому НІ, а знаходять можливості для ТАК – молодіжним ініціативам! Дуже за це вдячні, – прокоментували представники центру «КУБ».
Проєкт зацікавив представників Золотоніської міської ради, тож можливо згодом і наші діти зможуть долучитися до подібних форм громадської участі.