Понад 500 заяв протягом останніх 10 днів отримало комунальне підприємство «Міськводоканал», що надає послугу з водопостачання, від містян на заміну квартирних вузлів обліку води. Ця тема залишається актуальною як для споживачів, так і для надавачів послуг. У процесі у користувачів виникає безліч питань, зокрема: чи не краще запросити фахівців з приладом для повірки, аніж везти лічильники у спеціалізовану лабораторію Черкас. Споживачі навіть вишукують на сайтах ліцензовані лабораторії, що пропонують такі послуги.

Видання Золотоноша.City знайомить читачів із деякими деталями, аби вони не потрапили в халепу. Та найголовніше, не переплачували в кільканадцять разів більше.

«Домашня» повірка лічильників, тобто за місцем їхнього встановлення – дійсно, така повірка є. Для цього існує сертифікований прилад АСП – це переноска установка, за допомогою якої можна підключитися в квартирі споживача до змішувачів води і методом фотофіксації (обов’язково!) і буде проходити повірка на дому. Також обов’язкова умова – подальше шифрування і перенесенням даних в єдиний реєстр повірки лічильників.

Замовити повірку лічильника можна у сертифікованих метрологічних лабораторіях.У Золотоноші таких нема. Є у Черкасах: ДП «Черкасистандартметрологія» (вул Гоголя, 278), КП «Черкасиводоканал» (вул. Гетьмана Сагайдачного, 12) і кілька приватних лабораторій.

За повірку сплачує власник вузла обліку – це зазначено в законі України «Про метрологію і метрологічну діяльність» і в законі України «Про комерційний облік». Вартість, на сьогодні, згідно калькуляції, становить – 93 гривні за повірку 1 лічильника.

Директор КП Сергій Кузнєцов, керуючись нормативними документами, зазначає, «домашня» повірка зручна, але не завжди лічильник при її виконанні буде визначений далі як придатний для експлуатації.

Це залежить від технічного стану водомережі і лічильника – який його тип, скільки років він вже працює в квартирі. Осад, іржа, все це впливає на стан і, відповідно, і на якість роботи лічильника та правильність його показників. Тому, все таки краще робити повірку в лабораторії. В лабораторії лічильник обов’язково промиють від бруду, прочистять ретельно від вапна, осаду, іржі. Потім він перевіряється на тиск. І вже далі, встановлюється на стаціонарно проливну установку для безпосередньої перевірки. Загалом, він перевіряється на придатність в трьох позиціях. «Домашня» перевірка більше підходить в тих випадках, коли до лічильник пропрацював не більше одного повірочного терміну (4 роки). Така процедура коштує 386 гривень за один лічильник (вартість враховує в себе виїзд бригади та метролога).

Застереження: відповідальний за повірку лічильників – сам споживач, тобто власник лічильника (квартири чи приватного будинку). І саме споживач найбільше зацікавлений у точності його роботи. Контроль за термінами повірки здійснює виконавець – у нашому випадку це УП “Міський водоканал”. Підприємство постійно веде роз’яснювальну роботу із населенням, надсилає споживачам повідомлення-нагадування про повірку. Не ігноруйте це нагадування, робіть повірку вчасно! Бо це – у ваших інтересах!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).