Наймолодший Народний колектив відділу культури – Black list, йому ще немає 8 років. Попри свій дитячий вік ансамбль, яким керує Анна Ярешко, уже 3 роки носить високе звання – Народного.

Про творчі перипетії колективу розповідає видання Золотоноша.City.

– Ідея створити молодіжний гурт народилася напередодні Нового року, – розповідає очільниця. – Усі колективи готували виступи, йшли репетиції і в методичному кабінеті народилася думка: молодь теж повинна співати. Спробували одну пісню, другу – усім сподобалося. Почали репетирувати і так з’явився новий сучасний колектив.

Оскільки колектив з наймолодших, то й репертуар – молодіжний. Учасники – Микола Миколенко, Ігор Соколенко, Анна Ярешко, Владислав Токар, Вікторія Захарченко.

– Репертуар підбираємо просто: як тільки у світ вийшла нова пісня, відразу її хапаємо, розписуємо партії і вчимо. Хтось прийшов: «Ой, таку класну пісню чув». І цього вже достатньо, щоб її взяти собі. Ще жодної «не зарубали». Тому, що ми – однодумці, на одній хвилі, маємо однакові смаки і однакові уподобання. Намагаємося не втратити свою родзинку, – каже Аня.

Нещодавно молодь створила кліп «Кров червона, земля чорна», у своєму доробку ще мають відеороботу «Героям Слава!», «Гей, соколи», який набрав у ютубі 3,5 млн переглядів. Включили до свого репертуару багато пісень Пивоварова, гурту «Без обмежень».

– Нас дуже гарно сприйняв глядач, – пригадує Аня перший вихід на публіку свого колективу. – Переживали неймовірно. Виконали 2 пісні на Новорічну ніч. Але овації дали зрозуміти, що наша музика до душі слухачам.

Ансамбль тривалий час називали «молодь методкабінету». Маргарита Лазарєва, вже екс-учасниця, запропонувала Black list. Усім ця назва сподобалася. Є в ній щось особливе по мелодиці звучання, а ще «Чорний лист» (в перекладі) – це індивідуалізм, виділення з-поміж усього ординарного. Тоді вже стало легше й з підбором костюмів.

Нині репертуар більш патріотичного спрямування. Переважають не живі виступи, а відеороботи, через які намагаються донести людям свою позицію, свої переживання, згуртувати народ, пробудити почуття єдності.

– Внутрішній стан у моїх колег дуже важкий через війну в Україні. Мені, як дружині військового, який вже 2 роки на війні, треба якось самій триматися, і тримати колектив. Складно. Дуже. Але сила – в колективі, бо кожен підтримає, скаже добре слово. Це дорогого вартує, – зізнається. – Саме ця робота дозволяє відволіктися від сурових буднів, переключитися, відволіктися від власних невтішних думок.

У 2025 році планують сольний концерт. Для цього готують новий репертуар. Мріють не про банальний концерт, а про спілкування з глядачем – конектну програму.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).