Подібні публікації завжди складно оприлюднювати. Але. Десятиліття війни з російським агресором сформувало в Україні чимало сумних традицій. Одна з них – поховання та вшанування полеглих воїнів, захисників нашої Держави. Коли воїн повертається до рідного краю на щиті, земляки зустрічають траурний кортеж живим коридором, стаючи на коліна перед процесією.

Про це знають усі жителі громади. Решту ж деталей пояснює видання Золотоноша.City.

Процедура поховання захисника регламентується Інструкцією Міноборони №185 від 05.06.2001 “Про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби”. Командир в/ч зобов’язаний у день загибелі військового особисто телефоном та телеграмою сповістити військового комісара й надіслати йому поштою письмове повідомлення. Військовий комісар зобов’язаний негайно інформувати представників органів місцевого самоврядування за місцем проживання сім’ї про загибель із зазначенням її причин; особисто (в присутності лікаря) сповістити близьких родичів загиблого (померлого). Узгодити місце, час та порядок поховання військовослужбовця з рідними, органами місцевого самоврядування.

Також військовий комісар інформує родичів щодо пільг, передбачених законами та актами України, та роз’яснює порядок порушення клопотання про призначення виплат членам сім’ї загиблого.

У день прощання із полеглим захисником у громаді оголошують жалобу. На знак скорботи за загиблим на будівлях і спорудах місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, приспускають Державний Прапор України. Очільник місцевого самоврядування просить утриматися від розважальної музики на ринках, у закладах торгівлі, громадського харчування та інших громадських місцях.

– До вартості ритуальних послуг загиблих (померлих) під час російського вторгнення входить перерахування 20 тисяч гривень на рахунок виконавця або видається родичам, якщо вони здійснили поховання за власні кошти, – пояснює прийняті у громаді Правила начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Лукомська.

За її словами, членам сімей загиблих під час участі у заходах, пов’язаних у забезпеченні оборони України, захисту її суверенітету надається компенсація – 30 тисяч гривень з міського бюджету на облаштування місця поховання. Окрім цих виплат на поховання, у громаді впроваджена послуга на обслуговування автомобільним транспортом «На щиті» по перевезенню загиблих та поранених військовослужбовців.

За кошти міського бюджету на центральному кладовищі комунальні служби копають яму. Біля могили встановлюють флагшток з українським стягом (полотнище при зношенні замінюють на нове).

– Доставка, труна, хрест, табличка, подушка, покривало, рушник, свічки, набір поховальний, прапор, катафалк, вінки і кошики з квітами – закупівля цих послуг та атрибутів входить у виділені 20 тисяч гривень, – конкретизувала начальниця відділу організаційного забезпечення Вікторія Левченко. – Різницю невикористаних коштів віддають рідним готівкою.

Хай менше буде таких звернень, витрат і поховань. Слава Україні!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).