Міська влада Золотоноші декілька років впроваджує фіксацію паркування, що спрямована на покращення благоустрою міста та підвищення безпеки дорожнього руху. Ці зміни передбачають активне використання фото- та відеофіксації порушень, а також введення платних парковок у деяких місцях.

Про те, як працюватиме нова система паркування, розповів виданню Золотоноша.City начальник відділу муніципальної інспекції управління ЖКГ Максим Антипович. Він поділився інформацією про цю важливу для жителів міста ініціативу.

2019 року відбулися зміни в системі місцевого самоврядування, і держава надала право інспекторам Золотоноші фіксувати фото- та відеодокази порушення правил паркування в місті. А у 2020 році був створений відділ муніципального інспектування, який взяв на себе два напрямки роботи: паркування та благоустрій.

Перші роки інспектори працювали в ручному режимі, виписуючи постанови та повідомлення про порушення паркування. Фото- та відеофіксація проводилися протягом 5 хвилин.

У 2022 році було підписано меморандум про співпрацю з ТОВ “ЮНІП УКРАЇНА”, яке впроваджує рішення з паркування та контролю за дотриманням ПДР по всій Україні. Відповідно до меморандуму, муніципальній інспекції Золотоноші було надано планшети із спеціалізованим програмним забезпеченням КП “Інспектор”, що дозволяє фіксувати фотодоказами порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів згідно з чинним законодавством України. Це рішення значно підвищило ефективність роботи інспекторів.

Тепер інспектору не потрібно чекати біля авто 5 хвилин, щоб виписати штраф. Достатньо сфотографувати ТЗ порушника паркування та передати фото в систему. Якщо протягом 5 хвилин порушник не забирає свій транспорт, йому автоматично виписується штраф відповідно до місця незаконного паркування.

Цей процес мобілізується та автоматизується за допомогою планшетів та мобільного принтера, які інспектор має при собі.

У разі втрати роздрукованого документу про штраф, кермувальник може ознайомитися з ним в електронному особистому кабінеті водія. У майбутньому планується інтеграція з мобільним додатком “Дія”, де водії зможуть переглядати інформацію про свої порушення.

Також планується розробка сайту, де можна буде перейти за QR-кодом з друкованої постанови та ознайомитися з фотофіксацією порушення, даними про транспортний засіб та водія, а також з правилами паркування, які було порушено.

Сума штрафів залежить від місця порушення. Зупинка на посадковому майданчику – 680 грн, під знаком 3.34 та 3.35 – 340 грн. Штраф за паркування до 5 метрів від пішохідного переходу становить 680 грн, більше 5 м – 340 грн. Паркування на перехресті також карається штрафом 680 грн.

Зрозуміло, що такі перевірки та фіксації не подобаються місцевим жителям, особливо в базарні дні, коли за 5 хвилин неможливо встигнути повернутися до машини, припаркованої в невизначеному місці. Місцеві жителі також скаржаться на нестачу паркомісць.

Влада міста розробляє план введення платних парковок в таких місцях, як біля Торгового Центру, Еко-маркету – вул. Шевченка та вулиці Захисників України.

Мета введення платних парковок – розвантажити центр міста від напливу машин та отримати додаткові кошти до бюджету. Ця практика успішно використовується в багатьох країнах світу, де платне паркування сприяло зменшенню трафіку на вузьких вулицях біля магазинів та торгових центрів.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).