23 березня Міністерство охорони здоров’я України видало новий наказ з метою забезпечення готовності лікувальних закладів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Пише zoloto.city
Директор комунального підприємства «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Віра Антонова пояснює читачам Золотоноша.City, які зміни він вносить у роботу Центру та медичне обслуговування населення: – Що стосується нашого центру, то згідно з цим наказом припиняється уся планова робота. Денні стаціонари надаватимуть медичну допомогу тільки у невідкладних випадках, у такий же режим переходять і фізіотерапевтичні кабінети. У разі виникнення застудних явищ просимо золотонісців, в першу чергу, телефонувати до своїх амбулаторій: амбулаторія №1– 2-33-35, №2 – 2-37-71, №3 – 5-27-09. У кожній амбулаторії буде створено кабінет, де прийматимуть людей із застудою. Крім того, щодня у робочий час з 8.00 до 19.00, у суботу – з 8.00 до 18.00, а в неділю – з 8.00 до 15.00 діє телефон «гарячої лінії»: 063-511-36-00. За цим номером медпрацівник інформуватиме про ситуацію з коронавірусом. Щеплення також не проводитимуться. Акцентую, що за програмою «Доступні ліки» всі рецепти виписуватимуться дистанційно, звертайтеся до своїх сімейних лікарів.
Хочу також наголосити, що після 19 години, коли амбулаторії вже не працюють, можна зателефонувати до приймального відділення Золотоніської районної багатопрофільної лікарні: 5-20-50 і в «швидку допомогу»: 103 та на «гарячу лінію» міського голови: 2-39-45. Але щоб не було перенавантаження, з температурою 37,1°-37,2°С лікарів варто не турбувати. Якщо ж вище 38°C, тоді звертайтеся, якщо мали контакт з людьми з підозрою.
Алгоритм дій людини, яка проживає у Золотоноші, і занедужала
- Людина, яка має підвищену температуру, нездужання, повинна, насамперед, зателефонувати до свого сімейного лікаря. Він вислухає пацієнта і надасть відповідь. Якщо немає телефонного номера сімейного лікаря, потрібно дзвонити в міські амбулаторії. У разі відсутності стаціонарного телефону звертайтеся за мобільним: 063-511-36-00.
- Якщо ж пацієнт не підписав декларацію із сімейним лікарем, то будь-який інший зможе розказати про подальші дії. У будь-якому випадку, розповість, як поводитися, що робити і чи потрібен огляд лікарем цього хворого, чи просто дати рекомендації.
- Діагноз «Коронавірус» сімейні лікарі не встановлюють, лише підозру. Наявність захворювання визначає тільки лабораторія обласного лабораторного центру.
- Обов’язкова вимога до тих, хто погано почувається, – залишатися вдома, самоізолюватися, не наражати себе на ускладнення, а оточуючих – на небезпеку.
- Якщо виникне необхідність, лікар приїде додому до пацієнта, йти нікуди не треба. У період карантину варто сидіти вдома.