Ми всі дотримувалися карантину, щоби захистити себе та близьких. Навіть зараз, коли карантинні заходи пом’якшують, ми намагаємося менше бачитись один з одним та залишатися вдома.

Але майже ніхто не замислюється над тим, що є люди, які роками живуть у такому «карантинному» режимі». У них немає тисячі друзів у соцмережах, вони не слідкують за життям сотень із них та не комунікують щодня із десятками знайомих. У них немає інтернету, а контакт зі світом забезпечують стаціонарний телефон, дротове радіо та телевізор. Як вам такий карантин?

Коронавірус активізував проблему соціальної ізоляції людей літнього віку, людей з інвалідністю, батьків-одинаків, сімей з малолітніми дітьми. Спробуйте уявити! У цей момент на самоті перебувають мільйони українських людей. Тому ми, звісно ж, можемо жалітися на те, «як нам важко», але варто пам’ятати, що є ті, хто має значно менше і потребує підтримки.

Над розв’язання схожих проблем вже давно працюють в інших країнах, де діють telephone befriending ініціативи. У рамках них волонтери телефонують людям, які з різних причин перебувають у соціальній ізоляції. На сьогодні в Україні не було реалізовано жодного масштабного проєкту телефонної підтримки.

У рамках кампанії волонтери телефонують людям, які опинилися на самоті або в ізоляції. Волонтери систематично спілкуються з ними, обговорюють актуальні події та будують дружні стосунки, щоби підопічні почувалися менш самотніми та більш соціалізованими.

Волонтери допомагають у прямому сенсі змінювати життя окремих людей. Завдяки цьому проєкту люди відчуватимуть близькість та причетність, тож легше переживатимуть кризові періоди. Вони будуть отримувати правдиву та своєчасну інформацію про те, що відбувається в країні, та з часом розвінчують власні стереотипи (наприклад, що невідомі люди не можуть допомагати безоплатно та безкорисливо).

У відповідь на наслідки COVID-19 в Україні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та «Українська Волонтерська Служба» (УВС) запустили проєкт Мій телефонний друг. Він покликаний підтримати людей, які опинилися на самоті.

Волонтери проєкту, здебільшого молодь, телефонуватимуть самотнім людям літнього віку, людям із інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією та підтримати у нелегкій ситуації. 

Якщо вам або близькій вам людині може бути цікавим регулярне спілкування телефоном з молодою людиною, яка поділиться корисною інформацією або просто складе компанію, зверніться на гарячу лінію за номером 0 800 202 147 (з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 20:00). 

Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі Мій телефонний друг та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).