Днями Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський разом із своїм заступником Олександром Флоренком зустрілися із мешканцями села Коробівка. Про що говорили і що вирішували – читайте далі у матеріалі видання Золотоноша.City.
Цивілізований підхід до вирішення проблеми
Мешканці багатоповерхівок у Коробівці не мають централізованої мережі водовідведення. З часу зведення цих багатоквартирників люди звикли користуватися звичайною вигрібною ямою, після наповнення якої наймали приватні асенізаційні автомобілі для викачування каналізації. Куди приватник вивозить нечистоти − мало кого цікавило. Не раз такі надавачі послуг потрапляли в поле зору правоохоронців, зливаючи вміст бочки у сільській лісопосадці.
Після того, як Коробівка стала частиною Золотонісько громади, посадовці вирішили припинити це свавілля, у першу чергу, з огляду на те, що ми залишимо нашим дітям. Також ними керує розуміння, що усі нечистоти потрапляють у грунтові води. Тому для мешканців коробівських багатоповерхівок економісти розробили тариф на послугу з вивезення рідких побутових відходів комунальним підприємством «Міськводоканал». Вартість щомісячної плати , звичайно, зросла, адже її складовою стали затрати на транспортування до офіційної точки скиду нечистот. У багатьох користувачів такий поворот викликав обурення і вони ініціювали зустріч з посадовцями. Але після аргументованих переконань коробівчани погодилися на цивілізований підхід до вирішення проблеми.
Перший крок до подолання стихійних сміттєзвалищ
Другою позицією обговорення стала послуга з вивезення твердих побутових відходів у селі. Наразі відшліфовується пілотний проєкт у Благодатному, де облаштовані 5 стаціонарних точок збору сміття. У Коробівці організований щомісячний подворовий вивіз. Міський голова розповів алгоритм співпраці КП «Міськводоканал» з містянами приватного сектору на договірній основі. Такий же процес планують запустити в усіх селах громади. Це перший крок до подолання стихійних сміттєзвалищ у лісопосадках та на узбіччях сільських доріг.