Керамічних птахів, квіти, диво-звірів, а ще дерево життя створює з глини золотоніська художниця Надія Резніченко зі своїми вихованцями. Вироби ліплять у студії гончарного мистецтва і нині втілюють ще одну творчу ідею.

Деталі розповідає Суспільне.Черкаси у своєму сюжеті.

Директорка Золотоніського краєзнавчого музею імені Михайла Пономаренка Віта Ямборська розповіла: усіх відвідувачів зустрічають рушником. Тільки замість полотна і ниток – глиняне оздоблення на стіні із цегли. В основі орнаменту – хвиляста лінія, обрамлена листям та ягодами, зображення дерева життя, диво-птахів та квітів.

Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї
З рушника починають екскурсії.

“Зараз цей керамічний рушник став візитівкою нашого краєзнавчого музею, а ще він є одним із його експонатів основного фонду. У 2021 році 23 вересня, коли Золотоноша святкувала свій черговий день народження, наш музей отримав такий прекрасний подарунок”.

За словами пані Віти, авторами цього керамічного панно є членкиня Національної спілки художників України, керівниця студії гончарного мистецтва “Мальва” Надія Резніченко зі своїми учнями. Керамісти декорували також стіну на приміщенні місцевого терцентру соціального обслуговування, при якому діє студія.

Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї
“Воно в нас набране із плиточок. Кожна плиточка – це витвір окремої людини, окремої дитини. А ідея сама собою випливла тому, що багато робіт зроблено таких навчальних, і їм треба було десь місце знайти в житті”, — розповіла пані Надія.

Серед виробів на панно є роботи учнів студії Сергія Лебедя та Дмитра Коваленка. У Дмитра — виліплені київські “Золоті ворота” та черкаський Пагорб Слави. Сергій додав:

“Є також мої пазли – чотири штучки. Вони символізують єдність”.

Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї
Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї
Керамісти назвали свою настінну композицію “Українська зірка”. Вона ще незавершена.

Там ще будуть промені у зірки. Зробимо. А тут низом підуть хмари. Вони великі будуть. Вони вже намальовані. Аж сюди будуть. Отак сюди будуть хмари”, — розповіла Надія Резніченко.

З її слів, плитки для майбутніх хмар і променів готові. Вони чекають на столах майстерні, коли ними прикрасять стіну.

Керамічний живопис: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї

Що відомо:

Студія діє на базі відділення денного догляду дітей-інвалідів Золотоніського міського центру соціальної допомоги з 2016 року. Її відкрили за гроші благодійників та міського бюджету. На ремонт і облаштування витратили 400 тис. гривень: придбали гончарне обладнання, виготовили спеціальні меблі. Працівники соціального захисту допомагали методичним наповненням майстерні. З допомогою благодійників придбали автомобіль, яким щодня соцпрацівники привозять дітей з інвалідністю на заняття до центру.

Студія працює в двох напрямах: проведення інклюзивних майстер-класів з гончарного мистецтва для дітей, підлітків та їхніх родин і виготовлення керамічної продукції для реалізації. За отримані кошти купують глину і втілюють нові освітні проекти у центрі.

Навчають дітей гончарству майстриня Надія Резніченко і підопічний центру, волонтер Сергій Лебідь. Програму навчання для особливих дітей складають самі, адже потрібних посібників немає.

Директорка Золотоніського Центру надання соціальних послуг виконкому Золотоніської міської ради Людмила Неліна переконана: «Гончарство – важлива складова реабілітації та терапії дітей. Гончарні круги є електричні й механічні, тому під час заняття розвивається моторика рук і ніг. Творчий процес допомагає психологічній рівновазі. Я впевнена, що хтось вийде з цієї майстерні справжнім митцем, роботами якого будуть пишатися».

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).