26 квітня у Золотоніській міській раді мова йшла про функціонування Золотоніської багатопрофільної лікарні, яка є опорною на лівобережжі Черкащини, зокрема, про ключові моменти її фінансування. Пише Золотоноша.сіті. До розмови за круглим столом долучилися очільники громад: Золотоніської – Віталій Войцехівський, Драбівської – Світлана Орел, Новодмитрівської – Артем Кухаренко, Вознесенської – Олександр Титаренко, Зорівської – Галина Галушко, Гельмязівської – Іван Тітаренко, Великохутірської – Ніна Шинкаренко, голова Золотоніської райдержадміністрації Ірина Тернова та районної ради − Борис Євмина, інші зацікавлені особи.
Левова частка усіх витрат лягає на Золотоніську територіальну громаду
Оскільки міська рада є власником багатопрофільної лікарні, то в основному усі витрати припадають саме на Золотоніську ОТГ. Однак передача лікувальної установи відбулася вже після затвердження річного бюджету, тож про фінансові потреби стало відомо згодом. Окрім того, пацієнтами ЗБЛ є люди з усього вищезазначеного регіону, отож доречно, щоб кожна громада робила свій внесок для її розвитку.
– Це питання вирішуватимемо спільно з районною владою та головами громад. Сподіваємося на державну підтримку для закупівлі обладнання, зокрема, щодо придбання томографа і аудіографа. З-поміж найближчих проєктів – реконструкція та капітальний ремонт приймального і реанімаційного відділень, зміни торкнуться і патологоанатомічного. Приступатимемо до ремонтних робіт у хірургічному відділенні, − ділився планами модератор зустрічі, Золотоніський міський голова.
У Золотоніському районі розроблятимуть програму медичного забезпечення
Про це заявив Борис Євмина. За його словами, до цього будуть залучені фахівці, керівники лікувальних установ, голови громад, включаючи Драбівські і Чорнобаївські ОТГ. Від них, як сказав Борис Григорович, чекають пропозицій і фінансових розрахунків, враховуючи потреби кожної амбулаторії та ФАПу. Говорив голова райради і про підписання спільного меморандуму щодо фінансування ЗБЛ, навіть погодився виділити на медичні потреби вторинної медицини частину залишкових коштів районної ради. За розроблення такої програми висловилася й Ірина Тернова. На її думку, програму треба ухвалювати не на рік чи два, а з перспективою, врахувавши усі можливі варіанти. Золотоніська держадміністрація, запевнила Ірина Володимирівна, тільки сприятиме у цьому та надаватиме допомогу.
Потреби лікарні у цифрах
Владислав Гаркавий, який нині виконує обов’язки директора КНП «Золотоніська багатопрофільна лікарня», переконаний, що фінансування лікувального закладу має відбуватися пропорційно до кількості пацієнтів:
– У нашій лікарні обслуговуються люди з усієї лівобережної Черкащини: Чорнобаївщини, Драбівщини, Золотоніщини та лівого берега Канівщини. Ми нікому не відмовляємо, усі бажаючі проходять обстеження та лікування.
Владислав Васильович навів конкретні цифри, які відображають потреби лікарні на рік. Газозабезпечення обходиться у 3,5 млн гривень. Дофінансування медикаментів на лікування хворих на COVID-19 лише до кінця квітня cягає 600 тисяч грн. На харчування лікарів і медичних бригад, що обслуговують ковідних хворих, треба 160 тис. грн. Проєктно-кошторисна документація на капітальний ремонт травматологічного відділення вартує 350 тис., на реорганізацію і ремонт реанімаційного відділення, яке планують зробити сучасним, за всіма стандартними вимогами європейського зразка, – 220 тис, патологоанатомічного відділення – 240 тис, на під’їзні шляхи – 250 тис. грн. Вартість безпосередньо будівельних робіт буде зазначена у ПКД. У цілому для того, щоб функціонувала багатопрофільна лікарня, потреба сягає близько 5,5 млн грн.
Заступник директора з інформаційно-аналітичної роботи Ігор Луценко доповнив інформацію статистикою щодо пацієнтів ЗБЛ. Географія стаціонарних хворих охоплює практично всі райони області. До 20 квітня пролікувалося: містян − 619, з них 215 − з COVID-19, Драбівщини – 163, у тому числі, 125 інфікованих на коронавірус, Золотоніщини – із 747 хворих 216 − на коронавірус, Чорнобаївщини – 163, із них 138 ковідних. Однак, як наголосив Ігор Миколайович, ці цифри не досконалі, бо наразі немає планової госпіталізації та хірургічних втручань. І хоча нині кількість хворих на коронавірус трохи зменшилася, втім пацієнти мають важкий перебіг хвороби. Чи не щодня від ускладнень помирає одна-дві людини. Хворі потребують кисню, інтенсивного лікування, воно, на жаль, не дешеве. Коштів на пакет НСЗУ ледве вистачає, а в окремих випадках навіть бракує, бо зростають витрати на кожного стаціонарного хворого.
У підсумку учасники круглого столу зголосилися підтримати Золотоніську лікарню, а якою вона буде − визначатимуться згодом.