Після чималої кількості звернень від жителів міста та активістів громадських організацій, сьогодні в будинку культури були проведені збори громадян. Тема дійсно нагальна – дорога на аварійній ділянці на вулиці Шевченка, де проводяться роботи на колекторі. Рішення про такий відкритий діалог було ухвалене вчора, після чергового звернення ініціативної групи містян. Як повідомив міський голова Віталій Войцехівський, звернулися до влади місцеві спілки чорнобильців та воїнів-інтернаціоналстів, Комітет сприяння обороні України. Також раніше провели безліч розмов із представниками Правого Сектору та просто небайдужими золотонісцями.
Головою зборів три сотні присутніх в залі обрали керівника Спілки чорнобильців Віктора Харіна, секретарем – представника спілки ветеранів Афганістану Анатолія Максименка. За словами Харіна, найбільш болюча на сьогодні проблема в місті – незавершений ремонт центральної вулиці.
– На душі, скажімо так, накипіло. Тому і члени нашої спілки, і афганці, і представники інших громадських організацій вирішили звернутися до міської влади, щоб навести лад на цій ділянці. Зробити, врешті-решт, ремонт дороги. Хоча й розуміємо, що після численних кримінальних справ, порушених за ініціативи народного депутата, вирішити питання про фінансування вкрай проблематично, – розповів про прагнення ініціативної групи головуючий.
Віталій Войцехівський зауважив, що сьогоднішнє зібрання – це продовження тих численних особистих зустрічей із людьми, котрі переймаються проблемою. Адже прагнення в усіх одне – нарешті зробити вулицю Шевченка повністю проїзною, щоб не відчували незручностей ні водії, ні пішоходи. Оскільки крім цієї ділянки, проблем у місті, звісно ж, вистачає.
– Мені здається, що саме сьогодні не треба говорити хто винен. Треба думати, що робити далі. А ось тут проблема. Як відомо, ми на останній сесії виділили кошти на те, щоб розрахуватися з підрядником. Мова йде про ті роботи, які уже були виконані. Але поки існує кримінальна справа, поки є пряма депутатська ініціатива, поки сюди залучена третя сторона у вигляді прокуратури, кошти не можуть бути перераховані. Але ж і ми не можемо чекати, коли ж будуть вирішені ці питання, – звернувся до присутніх міський голова.
Посадовець додав, що наші суди можуть затягуватися на місяці, іноді й на роки. Місто ж чекати можливості не має. Враховуючи ініціативу громади і проконсультувавшись з юристами, він запропонував вихід із ситуації: прийняття відповідного рішення депутатами міської ради. Місцеві обранці цим зможуть зобов’язати КП «Міський водоканал» (замовник реконструкції самоплинного колектора) укласти угоду з підрядником (який раніше офіційно виграв тендер) на особливих умовах: роботи будуть виконані знову в борг, а оплата надійде лише після повного завершення реконструкції першої черги, а також після проведення авторського та технічного наглядів, перевірки Державної аудиторської служи. Мають бути перевіреними об’єми та якість виконаних робіт, відповідність вартості.
– Враховуючи досвід нещодавнього екстреного ремонту напірного колектора, дуже хочу, щоб і на цій ділянці відчувалась активна участь громадськості. Під час останніх робіт ледь не щодня і до підрядників, і до міської ради приходили небайдужі, які конкретно цікавились – що і як там робиться. Дуже прошу проявити інтерес усіх, особливо тих, хто має досвід у будівельній справі, – зауважив Войцехівський.
Також міський голова детальніше зупинився не реконструкції самого колектора. За його словами, проект пройшов комплексну експертизу. Хоч по ньому і відкрита кримінальна справа (як і по всім об’єктам в місті, де виконуються бодай якісь серйозні роботи) та оголошені підозри, проте незалежне дослідження було таки проведене. Порушень не виявлено.
– Пам’ятаєте, рік тому говорили про пісок по 2700 гривень? Потім про труби, з начебто невідповідною якістю, а згодом і ціною. Цією еспертизою всі питання зняті. Сьогодні ж, не повертаючись до питань, хто ініціював перевірки, треба просто завершити ці роботи. Що змогли, те на сьогодні зробили. З наступного тижня є можливість розпочати підготовчі роботи до асфальтування ділянки, – резюмував посадовець.
Пропозицію направити на розгляд сесії Золотоніської міської ради протокол громадських обговорень та список присутніх містяни прийняли одноголосно. Депутатів зобов’язують ухвалити рішення про направлення звернення до підрядника (ТОВ «Ресурстехнобуд») з проханням продовжити проведення ремонтних робіт в борг, під зобов’язання розрахуватися за вказані роботи тільки після їхнього завершення та проведення всіх експертиз відповідними організаціями.
Позачергова сесія міської ради відбудеться завтра вранці.