Золотоноша вкотре стала епіцентром педагогічної спільнодії. Спеціалізована школа № 2 інформаційних технологій та загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 об’єднали зусилля, щоб провести потужну освітню подію – спеціальну (не)конференцію EdCamp Zolotonosha 2025 на тему «Освіта без меж: цифровізація як виклик і шанс».
Подія зібрала освітянок і освітян, які не бояться нових викликів та перетворюють їх на можливості. Учасники говорили про цифровізацію не як про технічний тиск, а як про шанс для розвитку особистості, вчительства й громади. Кожна паралель спікерок і спікерів – це джерело практичних ідей, нових підходів і теплих однодумств.
EdCamp Zolotonosha радо відкрили справжні друзі – освітяни, громадські діячі, представники місцевої влади та всі, хто підтримує розвиток освіти в Україні, а саме: Олена Вертипорох (директорка СШІТ № 2), Лариса Павленко (директорка ЗОШ № 3), Катерина Молодик (координаторка напряму «Зміст освіти» Офісу впровадження НУШ Міністерства освіти і науки України), Оксана Компанієць (очільниця управління Державної служби якості освіти в Черкаській області), Мар’яна Ніщенко (керівниця хабів ГО ВПО України в Золотоноші, Каневі й Умані, кандидатка педагогічних наук), Дар’я Тінькова (доктор філософії у галузі середньої освіти).
Спеціальна сесія «Секрет сили спільноти» від Олесі Чайківської та Вікторії Пустовіт надихнула створювати простір, де кожен відчуває свою приналежність і важливість; допомогла усвідомити, як сила спільноти спонукає долати виклики та розвивати освіту; подарувала практичні інструменти для формування сильних команд і спільнот.
Цікаві сесії, практичні воркшопи, майстерки, панельні дискусії й інтерактивні формати навчання чекали на учасників упродовж дня. Радо ділилися досвідом, ідеями, здобутками спікери із різних куточків України на 16 експертних сесіях: Людмила Ющенко, Вікторія Шепіль, Оксана Компанієць, Вікторія Тинок, Оксана Левандовська, Вікторія Пустовіт, Юлія Пожитько, Анастасія Мигун, Андрій Хомочкін, Юлія Рудніцька, Анатолій Колесніков, Валерія Шинкарьова, Віра Богданова, Аліна Ісаєнко, Оксана Поліщук, Дарія Ольховецька, Катерина Яворська, Катерина Молодик.
Традиційна для EdCamp панельна дискусія була присвячені темі «Цифрова освіта: як не загубити людину за технологіями?». Дискутували з присутніми Катерина Молодик – координаторка напряму «Зміст освіти» Офісу впровадження НУШ, методистка ГО «Вчися»; Віталій Войцехівський – народний депутат України; Оксана Компанієць – очільниця управління Державної служби якості освіти в Черкаській області; Дар’я Тінькова – доктор філософії у галузі середньої освіти.
Едкемпівські майстерки стали справжнім вибухом ідей, натхнення та практики. Аліна Кутова, Віра Беркут, Лариса Веретільник, Ольга Котко, Людмила Гайдамака, Тетяна Ширай, Ольга Гоцюк, Альона Назарова створили неймовірне відчуття спільноти, коли кожен учасник і учасниця співдіють та творять зміни разом.
Але EdCamp Zolotonosha – це більше, ніж просто про знання. Це про людяність, підтримку і любов. Окрім освітніх ініціатив, учасники заходу долучилися також до благодійності в межах таких акцій:
- «Благодійна безпрограшна лотерея» – збір коштів для допомоги на придбання кріплення для мобільних вогневих груп Золотоніської ТРО;
- «Символ вдячності» – збір для Струка Володимира Ярославовича, який, захищаючи нашу незалежність, втратив кінцівки й зараз перебуває в київському госпіталі;
- «Здійсни мрію» – збір канцтоварів та інших корисностей для ліцею №3 Охтирської міської ради Сумської області, що постраждав через масовані обстріли.
Разом на благодійних заходах було зібрано 22 тисячі гривень, за що величезна подяка всім донатерам.
EdCamp Zolotonosha став можливим завдяки тим, хто тримає наше українське небо, хто щодня виборює нашу свободу й захищає наш спокій. Учасники безмежно вдячні нашим Захисникам і Захисницям – кожному, хто на передовій, у тилу, в окопах і шпиталях, хто, незважаючи на втому та біль, продовжує боротися за майбутнє України.
EdCamp – це атмосфера синергії, де народжуються ідеї, які змінюють не лише підходи до навчання, а й світогляд. Дякуємо всім, хто творить це диво разом! Освіта — це про людей. І коли ці люди об’єднуються в ім’я майбутнього, з’являються справжні дива. Адже разом ми – сила. Разом ми будуємо нову Україну.