На даний час в Україні ще не закінчився спалах кору, та лікарі вже прогнозують, що скоро прийде нове, більш страшне захворювання – дифтерія. І кажуть, що наслідки будуть набагато гірші, ніж від кору. Ми вирішили розповісти вам, що таке дифтерія та пояснити, як уникнути цієї хвороби.

Дифтерія – гостра бактеріальна інфекція, шлях передачі – повітряно-крапельний. Якщо в країні не буде спеціальної сиворотки від хвороби, то помирає 50% хворих. Якщо вона буде, то летальних випадків буде 10-15%. Інкубаційний період хвороби від 2 до 10 днів. Клінічні симптоми: підвищена температура тіла від субфебрильної до високої, зберігається 2-3 дні, слабкість, головний біль, тахікардія, блідість шкіри, запалення та набряк мигдаликів, яке згодом ускладнює дихання та ковтання.

Лікування: госпіталізація в інфекційну лікарню, дієта, введення протидифтерійної сиворотки, антибіотики, дезінтоксикаційна терапія, полоскання горла.

Як захиститися від дифтерії

Єдиний і самий дієвий спосіб – це вакцинація. Схема імунізації дітей передбачає імунізацію вакциною АКДП починаючи з 2 місяців життя, потім в 4 міс., в 6 міс., в 1,5 року. В 6 років проводиться ревакцинація вакциною АДП, в 16 років – АДП-М. Дорослим потрібно робити вакцинацію від дифтерії кожні 10 років, поки вони не досягнуть 56-річного віку.

Міський центр первинної медико-санітарної допомоги має вакцину від дифтерії в достатній кількості для дітей різного віку та дорослих. Як і любий лікарський засіб, вакцини можуть викликати реакції, однак ризик померти від дифтерії набагато вище, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття та припухлість в місті ін”єкції або невелике підвищення температури – це звичайне явище для поствакцинального періоду.

Тож запрошуємо всіх на щеплення. Встигніть захистити себе та своїх дітей від страшної хвороби! Бажаємо здоров”я!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).