31 травня онлайн відбувся-круглий стіл на тему “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху”. Захід зібрав представників 7 громад, які успішно створили та активно розвивають добровільні пожежні команди (ДПК) за допомогою проекту Фонду міжнародної солідарності (FSM).
Учасники поділилися своїм досвідом створення та роботи ДПК, обговорили проблемні питання та перспективи розвитку руху.
Ключові теми зустрічі:
• Ефективність ДПК: Усі учасники на власних прикладах доводили , що ДПК показали свою ефективність у боротьбі з пожежами та наданні допомоги громадам у надзвичайних ситуаціях.
• Співпраця з ДСНС: Важливим організаційним та функціональним аспектом роботи ДПК є співпраця з місцевими відділеннями ДСНС. Це забезпечує координацію дій, обмін інформацією та вдосконалення професійних навичок через спільні навчання та тренування.
• Залучення громади: Доповідачі наголошували, що ДПК не лише борються з пожежами, але й беруть участь в інших важливих для громади заходах, таких як розчищення доріг, відкачування води, допомога людям похилого віку, навчання молоді правилам безпечного життя.
• Мотивація волонтерів: Як зазначалося, основною мотивацією для волонтерів ДПК є бажання допомагати своїй громаді, брати участь у важливих заходах.
• Підтримка з боку місцевої влади: Усі учасники погодились, що без активної взаємодії із місцевою владою, без фінансової та матеріальної підтримки ефективність дій та ресурс для розвитку ДПК, дуже обмежений.
• Розвінчування міфів: Експертка проекту FSM Агнєшка Пясецька спростувала деякі поширені міфи про ДПК, наприклад, було розвінчано головний міф руху, те, що без оплати громадяни брати участь у волонтерській діяльності не будуть.
Серед кращих команд, які було створено упродовж минулого року, відзначена добровільна пожежна команда із села Благодатне (староста – Дмитро Шевченко, начальник ДПК – Максим Масюк). Їх виступ на круглому столі викликав значну зацікавленість та активну дискусію серед учасників.
Зокрема, Дмитро Шевченко поділився особливостями організаційних питань та створення належних умов для функціонування підрозділу, розвитку руху на території громади.
Максим Масюк поділився досвідом створення та роботи ДПК у Благодатному. Він розповів про те, як їм вдалося залучити до лав команди активних жителів села, налагодити співпрацю з місцевою владою та підприємцями, а також про те, з якими викликами вони стикаються.
Історія успіху ДПК Благодатного — це свідчення того, що завдяки спільним зусиллям громади, місцевої влади та неурядових організацій можна значно підвищити рівень пожежної безпеки в Україні.
Не зайвим буде нагадати, що Проект “Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом створення добровільних пожежних команд” реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.