Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР». Присвячений він стратегіям зміцнення національних систем безпеки і здоров’я та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці. Через пандемію COVID-19 роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.
Відповідно Всеукраїнського Плану заходів з відзначення Дня охорони праці та напрацьованих спільних дій влади та роботодавців громади, для належного відзначення цієї події, враховуючи карантинні обмеження, які діють на даний час, основну частину заходів запропоновано провести у онлайн режимі. Серед іншого, це тематичні семінари, лекції, уроки, круглі столи та конференції, інші роз’яснювальні форуми.
З огляду на вищевикладене, закликаємо роботодавців, до Дня з охорони праці, провести онлайн-зустрічі, тематичні семінари, лекції, уроки, круглі столи та конференції в колективах підприємств, установ та організаціях міста.