Цьогоріч мальовничому Благодатному виповнилося 403 роки, за історичними джерелами воно існує з 1619 року. Говорять, що Благодатне – це південні «ворота» Златокраю, створені з хвойних і листяних лісів, що віддзеркалюються в блакиті Кременчуцького водосховища. Наприкінці вересня місцеві жителі традиційно відзначають пам’ятну дату.
Як повідомляє видання Золотоноша.City, 24 вересня усіх охочих мешканців та гостей села запросили на благодійний ярмарок та концерт у Будинку культури.
– У зв’язку з воєнним станом ми не планували ніяких грандіозних святкувань, але наш аматорський колектив «Надвечір’я» запропонував ідею з проведенням невеличкого концерту з аукціоном та ярмарком на збір коштів для ЗСУ, — розповідає староста Благодатного Дмитро Шевченко.
Колектив «Надвечір’я» відомий далеко за межами свого краю, адже знаний навіть на міжнародних конкурсах. Їхню ідею підтримали й активно долучилися до організації заходу. Енергійна сільська молодь, яка нині організовує молодіжний центр-хаб, приготувала вареники та пиріжки для ярмарку. Танцювальна студія Let’s dance теж долучилася до концертної програми. Місцева школа, зокрема учні 3-А класу та їхні батьки, також підтримали ініціативу смаколиками, виготовленими власноруч. Майстрині Благодатного принесли свої вироби для проведення аукціону, серед яких можна було побачити й плетені ківшики, і створені з текстилю тваринки, та багато чого іншого. До аукціону долучилися і місцеві підприємці, які надали свою продукцію для продажу. З ініціативи місцевої жительки Олени Ягудіної на заході відбувся навіть розпродаж дитячих іграшок, книжок, прикрас, одягу та інших цікавих дрібничок. Усі зібрані кошти передали на потреби ЗСУ.
– Усі заходи не були розтягнуті у часі, все відбулося буквально з 14 до 15 години дня.
— Прийшли люди, завітали гості, поспівали патріотичних пісень, поярмаркували та зібрали кошти для підтримки ЗСУ. Ми ще не знаємо, на що саме вони будуть спрямовані. Можливо закупимо термобілизну для наших односельчан, які зараз воюють у лавах ЗСУ. Приємно, що ініціативу підтримали як молодь, так і люди поважного віку, які гуртом змогли провести заходи для благої справи, – коментує Дмитро Володимирович.
І справді, день села – це перш за все свято єднання. Коли у серцях односельчан, запалюється любов до своєї малої Батьківщини, коли варто згадати минуле, вшанувати сьогодення і не згубити віри в майбутнє. Благодатне – прекрасний приклад для наслідування того, як варто відзначати день своїх іменин – тепло, гостинно, дружно і по-домашньому.