Наразі службовці управління ЖКГ проводять попереджувальні бесіди з порушниками, котрі ігнорують правила паркування у Золотоноші. Про це Золотоноша.Сity розповів завідувач сектора інспекції з паркування Олександр Городинець.
Як свідчить практика, найчастіше мешканці та гості нашого міста залишають свої автомобілі у зоні дії дорожнього знаку 3,34 і 3,35 «Стоянка, зупинка – заборонена у межах посадкових майданчиків громадського транспорту». Тобто, у межах 30 метрів від зупинок автобусів. Водії також не зважають на наявність пішохідних переходів і паркують авто у 10-метровій зоні від них та ігнорують близькість перехресть і виїздів з них, що суперечить вимогам діючих правил дорожнього руху та порушення ч. 1 і ч. 3 ст. 122 КУпАП. За словами Олександра Сергійовича, такі порушення каратимуться штрафами від 255 до 510 гривень.
Коли ж вступить у силу фінансова сторона нині діючих попереджень?
– Якщо раніше у присутності правоохоронців ми складали протокол про явне порушення, потім його розглядали у суді і виносили постанову, то нині уповноважена особа виконавчого комітету має право відразу виносити постанову з вказаним розміром штрафу, – пояснює інспектор. – Лише 23 травня було роздано понад 150 попереджень.
З 1 січня в УЖКГ створили відділ муніципального інспектування, де працюють 4 спеціалісти: начальник відділу, завідувач сектора контролю за благоустроєм, завідувач сектора інспекції з паркування та головний спеціаліст сектора інспекції з паркування. Відповідно до повноважень новоствореного відділу, безпосередній контакт з водіями – не обов’язковий. Порушення фіксується в автоматичному режимі, інспектор робить 4 фото з різних ракурсів інтервалом у 5 хвилин. Водію залишається повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності, постанова надсилається поштою. Порушник повинен у 10-денний термін сплатити штраф, протягом якого діє його 50% розмір. До 15 днів – повна сума. Якщо протягом пів місяця жодних фінансових проплат не здійснюється, матеріали передають до виконавчої служби. Дані про власника авто, на якому було здійснене порушення, вносять до апаратно-програмного комплексу «Відеоконтроль-Рубіж». Працівники патрульної поліції мають повне право зупинити автомобіль, конфіскувати і помістити на штрафмайданчик. Власнику таки доведеться сплатити вже не тільки подвійний (!) розмір штрафу, а й внести кошти за перебування автотранспорту під наглядом поліції.
Наразі вже закуплені технічні засоби для повноцінної діяльності сектора інспектування. Протягом кількох днів буде проведене їхнє налаштування. Проводяться дії щодо отримання доступу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Повноцінний контроль за паркуванням і притягнення до відповідальності порушників стартуватиме на початку літа.
На думку Олександра Городинця, проблеми з паркуванням у Золотоноші не існує. Місць, щоб залишити власний транспорт на якусь годину-другу, – достатньо. Непорозуміння і проблемні ситуації виникають на пожвавленій вулиці Новоселівська, де протягом дня стоять авто власників магазинчиків, а покупці ставлять легковики у другий ряд, впоперек. Часто водії залишають авто мало не біля порогу торгового закладу, хоча за кілька метрів площі для паркування більше, ніж достатньо.
– Є проблема з постійною зайнятістю площ перед торговими закладами таксистами, погоджується Олександр Городинець. – Якщо наші зусилля у наведенні порядку будуть безрезультатними, допоможуть спеціалісти «Укртрансбезпеки», з якими налагоджена тісна співпраця. Також заручилися підтримкою управління Патрульної поліції з безпеки дорожнього руху у Черкаській області.
Щоби рух транспорту у Золотоноші був безпечним, у планах – оновлення системи дорожнього руху у місті з встановленням нових знаків.