Для того, щоб дитина мала безперебійний доступ до медичних послуг та фінансування НСЗУ, з 2025 року кожен маленький пацієнт повинен мати ідентифікаційний код (РНОКПП) і оновлені дані у декларації. Це гарантує, що всі записи у системі EHeals будуть точними, а підтримка з боку НСЗУ – стабільною.

Про це детально пише видання Золотоноша.City.

Як відомо, із 1 жовтня 2024 року Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розпочала процес верифікації пацієнтів у системі EHeals. Цей крок спрямований на покращення якості медичних послуг та уникнення помилок і дублювання записів у деклараціях пацієнтів.

Відсутність коду може ускладнити виписування направлень та доступних лікарських засобів за програмою НСЗУ, оскільки верифікація забезпечує безперебійний доступ до таких послуг. Отже, для уникнення будь-яких труднощів із доступом до всіх медичних послуг рекомендуємо завершити оформлення коду якомога швидше.

В Україні схвалили законопроєкт щодо верифікації відомостей про пацієнтів. Документом передбачається внесення змін до законів України щодо верифікації даних між електронною системою охорони здоров’я та іншими реєстрами: Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану та Державним реєстром фізичних осіб – платників податків.

Як розповів директор КПН «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександр Прокопчук, наразі намагаються впорядкувати усі наявні декларації.

Якщо у кінці вересня минулого року, на початку кампанії, мета стояла показати реальну кількість наших декларантів, щоб запустити медичну реформу в дію, то нині кожну декларацію намагаються верифікувати, тобто ідентифікувати.

Якщо раніше якусь інформацію дозволялося недовнести, але декларація вважалася дійсною, то наразі вимога стоїть: мусить бути весь перелік документів. В тому числі і в наймолодших пацієнтів, у них має бути податковий номер. Тому тим, у якого його нема, необхідно зробити до 1 березня.

Як отримати ідентифікаційний код для дитини

Для отримання ідентифікаційного коду (РНОКПП) для вашої дитини, вам необхідно звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до податкової служби. Оновлення інформації у декларації є обов’язковим для забезпечення коректного доступу до медичних послуг.

Ця зміна має на меті покращити взаємодію пацієнтів із системою охорони здоров’я та забезпечити безперервний доступ до необхідного лікування.

Отримавши ІПН (індивідуальний податковий номер), батьки звертаються до свого сімейного лікаря чи педіатра (з ким заключена декларація на дитину) для уточнення даних.

ЯКЩО БАТЬКИ ПРОІГНОРУЮТЬ 1 БЕРЕЗНЯ?!

– Декларація анулюється, втрачають і батьки, і лікар. У першу чергу страждає комунальний заклад, бо буде недоотримання державного фінансування, потім – лікар, бо його зарплата напряму залежить від кількості декларантів, по-третє – пацієнт. Випадки, коли потрібна невідкладна допомога, не залежать від наявності ідентифікаційного коду, тому у такій ситуації пацієнту не відмовлять. У звичайних прийомах лікарі також надаватимуть допомогу, адже верифікацію можна завершити до лютого 2025 року. Однак ми радимо батькам подбати про отримання ідентифікаційного коду (РНОКПП) для дітей до цієї дати.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).