Безбар’єрність сьогодні – це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливий акцент на потребах наших захисників. Обов’язок громади – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію. Однієї із шести складових безбар’єрності – фізичну – у Золотоноші намагаються позбутися.

Як розповідає видання Золотоноша.City, виходячи з цих зобов’язань, у Золотоніському Центрі надання адміністративних послуг облаштували новий пандус, замінили двері, поклали плитку на ґанку і в коридорі так, щоб ліквідувати пороги.

У Золотоніському ЦНАПі віднині - свобода самостійного пересування

– При відкритті ЦНАПу був збудований і пандус, але відповідно до діючих на той час державних будівельних норм, – пояснив начальник управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин міськвиконкому Ігор Веснін. – Але сьогодення вимагає, щоб державні установи були доступними для людей з інвалідністю, ветеранів війни, пенсіонерів. А Центр надання адмінпослуг – у першу чергу. Тому й виникла необхідність вхідну групу переробити відповідно до нових ДБН та чинного законодавства.

Прилеглий тротуар теж зазнав змін: його виклали для зручності маломобільних груп людей плиткою.

За словами архітектора, у Золотоніській громаді прийнята Програма з безбар’єрності на 2023-2024 рік. Нині формується Програма на 2025-2026 роки, яку депутати затверджуватимуть на грудневій сесії, тобто окреслюється ряд конкретних заходів. Передбачається облаштування входів згідно з останніми вимогами і нормами у всіх комунальних будівлях, що є на балансі міськвиконкому: міська рада, управління, дитячі садочки, школи, будинки культури, бібліотеки. Звичайно, будуть визначені пріоритети. Та все ж, швидкість облаштування об’єктів залежатиме від фінансування.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).