Директор Золотоніського центру Сімейної медицини Олександр Прокопчук розповів про свої враження від тижневого стажування у Польщі. Воно відбувалось в мальовничому містечку Явор. Це – місто-побратим нашої Золотоноші. Саме вони на початку повномасштабного вторгнення першими звернулись до нас і надали гуманітарну допомогу з речами першої необхідності та медикаментами. І навіть сьогодні, вони на зв’язку йготові допомагати у разі труднощів.

Саме стажування відбувалось у містечку з населенням 24 000 мешканців і стосувалось багатьох сфер устрою життя в громаді. Це і протипожежна безпека, і комунальні послуги, і освіта. Лікаря ж, звісно, цікавило найбільше, як у них влаштована медицина.

– У цілому система охорони здоров’я Польщі влаштована як у нас. І принципи фінансування, і поділ на ланки. Проблеми має однакові з нами: засилля фармкомпаній, дефіцит лікарів і т.д. Єдина, дуже принципова різниця, яку я побачив, це наявність у польських лікарів лімітів по прийомах. Це дуже цікава тема, про яку я розповім пізніше, – коротко оцінює золотоніський лікар.

Нині ж хоче щиро подякувати очільнику міста Явор Еміліану Бера за запрошення, за теплий прийом, а також за можливість поділитись досвідом благоустрою невеликих громад. Також щира подяка Томеку Косцьову за дружню комунікацію, любов до України та її культури. Знанню української мови Томека можуть позаздрити більшість українців. Окремо подякував директорці Яворської поліклініки Йоанні Строчек за спілкування “однією мовою” медицини. Позаяк зрозуміти лікаря може лише лікар, як і зрозуміти керівника може лише керівник.

– Ще раз хочу подякувати усім причетним за цей досвід і цю можливість. Після Перемоги запрошуємо наших друзів до нас в Україну для обміну досвідом. Адже, незважаючи на усі виклики, з якими ми зустрілись, нам є чим ділитись, у нас є чому повчитись і нам є чим гордитись, – резюмує Прокопчук.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).