22 жовтня 2024 року Благодатнівська школа ім. Г. П. Берези радо зустрічала учасників семінару – учителів фізичної культури Золотоніської громади. Тема семінару «Впровадження сучасних педагогічних технологій підвищення професійної компетентності вчителя фізичної культури в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» тісно пов’язана з Новим змістом освіти, який грунтується на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.

Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

Приємним сюрпризом став феєричний виступ танцювального колективу «Let’s Dance» (керівник Олена Рибалко), яким школярі та колеги вітали гостей школи.

Для знайомства учасників семінару та створення комфортної атмосфери практичний психолог Марина Різник провела вправу «Будемо знайомі». Роботу семінару продовжила заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Лозова, яка ознайомила з сучасними педагогічними технологіями на уроках фізичної культури, що удосконалюють фізичні якості учнів, розвивають творчий потенціал. Заступник директора з виховної роботи Наталія Власенко розповіла про розвиток рухової активності учнів НУШ засобами позакласної роботи.

Вчителі фізичної культури Павло Вовчановський та Анатолій Власенко показали фрагменти уроків з використанням інноваційних технологій у 6 та 9 класах, основною метою яких є формування в учнів стійкої мотивації щодо збереження свого здоров’я, фізичного розвитку та фізичної підготовки; гармонійний розвиток природних здібностей та психічних якостей; використання засобів фізичного виховання в організації здорового способу життя.

У рамках заходу був проведений товариський матч з волейболу між учителями фізичної культури та учнями 11 класу, що закінчився перемогою педагогів.

Учасники семінару мали змогу долучитися до тренінгу від завідувача сектору безпеки громади відділу ЖКГ Золотоніської міської ради, керівника Благодатнівської пожежно-рятувальної команди Максима Масюка. Він провів майстер-клас, покликаний забезпечити необхідними навичками надання першої домедичної допомоги в разі поранень і травм. Методичний супровід здійснювала консультантка КУ “ЗЦПРПП” Олена Воробйова. Головна тема – відпрацьовування навичок зупинки критичних кровотеч.

– З огляду на ситуацію, що склалася, і важливість гарантування безпеки учнів, у нашій школі було організовано навчальні заняття для учнів 7 та 11 класів із надання домедичної допомоги. Тренінг був покликаний забезпечити школярів необхідними навичками для надання першої домедичної допомоги в разі поранень і травм.

Подібні тренінги допомагають не тільки почуватися впевненіше в екстрених ситуаціях, а й забезпечують можливість навчитися основам першої допомоги, що також є важливою навичкою для кожної людини.

Головне в домедичній допомозі – це оперативність дій по стабілізації стану постраждалого. Проте, як зазначив Максим Іванович, варто дотримуватися принципу «не нашкодь», тому й важливо знати, що треба, а що не можна робити до приїзду фахових медиків.

Учасники тренінгу висловили подяку Максимові Масюку за цінні знання і досвід, отримані на заняттях та висловили побажання подальших таких зустрічей.

Формування культури здоров’я є вкрай важливим завданням на сучасному етапі розвитку системи освіти в Україні. Оволодіння прийомами першої домедичної допомоги, здоров’я збережувальними компетентностями є важливим завданням для кожного педагога.

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталія Строкань акцентувала увагу колег на здійсненні тематичного, семестрового та річного оцінювання учнів 5-7 (8) класів, особливостях оформлення класного журналу та підготовці до реалізації проєкту “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги”.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).