22 грудня на сесії міської ради депутати проголосували за довгострокову програму соціально-правового захисту дітей – забезпечення умов для дотримання державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на період до 2026 року. В основі документу – комплексне розв’язання проблем кожної конкретної дитини, реалізація державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціально-правовий захист, підтримка прийомних сімей, патронатних вихователів та дитячих будинків сімейного типу.
– Цього року держава прийняла постанову в якій передбачається поворотні кошти для сімей патронатних вихователів. Такий собі кредит з місцевого бюджету у розміру 2,5 прожиткових мінімуми на дитину, – розповідає про нововведення начальниця служби у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту Ніна Засенко. – Зазвичай до патронатної сім’ї влаштовуємо дітей з неблагополучних родин – і вони апріорі відразу потребують одягу, реабілітації, часто ліків. Державні кошти на дітей, на жаль, надходять не відразу. У кращому випадку – через місяць. 30 днів дитина перебуває на утриманні патронатної сім’ї. Затвердивши постанову держава попіклувалася про забезпечення необхідним малечу віком до 6 років та старших – від 6 до 18.
Патронатний вихователь отримує з міського бюджету кошти на окремий рахунок в залежності від кількості дітей, яких передали на виховання. «Батьки» можуть використовувати їх до того часу, доки надійде соціальна допомога від держави. Потім резервні кошти вихователі зобов’язані повернути назад, на свій рахунок. І вони там лежатимуть, «очікуючи» на нових вихованців.
Обсяг видатків, необхідних для виконання програми, визначатиметься щороку під час формування бюджету міської територіальної громади, виходячи з конкретних завдань програми, та реальних фінансових можливостей бюджету.