Наразі на підприємствах і організаціях Золотоніщини можна побачити оголошення про запис на колективну вакцинацію від коронавірусу. Видання Золотоноша.City поцікавилося у медиків, який алгоритм дій такого масового процесу щеплення.
За словами керівниці Золотоніського міського центру ПМСД Лариси Насальської, в установах і підприємствах, де працюють більше 60 осіб, керівники можуть зателефонувати до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером: (0800) 60-20-19 – реєстр підприємств і записати бажаючих працівників на щеплення. Базу даних бачить обласне управління охорони здоров’я. Саме це відомство планує кількість вакцин і на яке підприємство чи організацію її спрямувати. Після того мобільна бригада, яка сформована у Центрі громадської вакцинації, виїжджає і проводить щеплення безпосередньо на підприємстві, попередньо узгодивши дату, час і списки. Якщо кількість бажаючих невелика, тобто 10-20 осіб, тоді треба телефонувати безпосередньо у Центр за номером: (096) 93-63-924, де проводиться запис і людині визначають дату щеплення. Записатися можна щодня, крім неділі, з 9 до 16 години, у суботу − з 9.00 до 13.00.
– В основному ми працюємо з черкаськими підприємствами, − зазначила Лариса Насальська. − Хоча багато колективів вакцинували і в Золотоноші, зокрема, газокомпресорної станції, педагогів. Половина робітників заводу «MacCoffee» вже щепилася від коронавірусу, багато − на підприємстві «Кернел», частково − райдержадміністрація та ряд інших. Нікому не відмовляємо у бажанні вакцинуватися, − наголошує лікарка.
Як повідомляє МОЗ, для колективного щеплення організовані колективи мають призначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації. Ця людина складає поіменні списки працівників, охочих щепитися. Таких людей має бути не менше 50.
Коли підійде час щеплення колективу, регіональний координатор з вакцинації зателефонує відповідальній особі та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.
До приїзду мобільної бригади керівництво колективу має забезпечити необхідні умови:
- приміщення для вакцинації:
- заздалегідь підготовлене, гігієнічно чисте, добре освітлене;
- відділене від будь-яких виробничих площ або відкритих просторів з робочими місцями;
- має вентиляцію для постачання свіжого повітря (припливна вентиляція, вікно тощо);
- має достатню площу для комфортної роботи мобільної бригади з вакцинації у складі щонайменше 3 осіб;
- обладнане кушеткою для пацієнтів, стільцями та столиками для роботи мобільної бригади;
- має столик, що може вмістити одну невелику сумку-холодильник (термоконтейнер), ін’єкційні матеріали та коробку для безпечної утилізації шприців;
- має доступ до місця для гігієни рук (доступ до рукомийника), диспенсер зі спиртовмісним антисептиком, та дезінфектант для обробки столика, де розгортається місце підготовки вакцини для щеплення;
- має доступ до інтернету (Wi-Fi).
- приміщення для медичного спостереження після щеплень протягом 30 хв, яке може вмістити 5-10 осіб;
- засоби індивідуального захисту – маски, які закриватимуть рот та ніс (по 1 шт. на кожного працівника на кожні 2 години).