Наразі у Золотоніській районній багатопрофільній лікарні виникла потреба передати стоматологічне обладнання кабінетів, що діяли у сільських амбулаторіях та ФАПах Золотоніщини і яке перебувало на балансі лікарні, безпосередньо у громади. Воно буде розподілено між Вознесенською, Гельмязівською, Зорівською, Новодмитрівською, Піщанською сільськими радами та Золотоніською міською радою. Таке рішення депутати ухвалили 27 січня на третій сесії Золотоніської районної ради. Пише Золотоноша. Сіті.
За словами директора лікувальної установи Сергія Примака, раніше стоматологічна служба фінансувалася з районної казни, а з 2021 року це лягає на бюджети територіальних громад. Як пояснив Сергій Васильович, стоматологи надаватимуть медичні послуги вже як фізичні особи-підприємці, сплачуючи оренду за використання медобладнання.
Це означає, що реформа вторинної медицини торкнулася і стоматологічної служби. Золотоніська районна лікарня, де працювали стоматологи, пройшла процес автономізації і змінила статус з комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство. Тобто, тепер вузькопрофільні спеціалісти мають «заробляти на життя» самі, не розраховуючи на медичну субвенцію.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я, держава оплачує лише планову стоматологічну допомогу дітям до 16 років та лікування невідкладних станів – гострого болю, що загрожує життю та здоров’ю людини. Раніше на фінансування стоматологічної служби поліклінік місцевий бюджет отримував медичну субвенцію з держбюджету. Ці кошти йшли на зарплату медпрацівникам, оплату комунальних послуг та частково – на закупівлю медикаментів та пломбувальних матеріалів. Це дозволяло надавати, зокрема, безкоштовні послуги пацієнтам пільгових категорій населення, звісно, за умови використання «бюджетних» матеріалів з невеличким гарантійним строком. Якщо людина хотіла отримати якісніші послуги, то за них доводилося викладати власні гроші.