В Україні стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Через карантин дати її проведення кілька разів змінювали, і врешті-решт державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання з 25 червня до 17 липня. Для цього у Золотоноші організували всього 4 пункти проведення оцінювання знань.
Перше ЗНО складали 25 червня з математики. Математику оцінювали у ЗОШ №6 та ВСП “Золотоніський фаховий коледж ветеринарної медицини. Білоцерківського національного аграрного університету”. У кожному із закладів проводився температурний скринінг. Було залучено по 2 медичних працівники, одна особа в якості внутрішньої охорони та ще один працівник від Золотоніського відділу поліції. Загалом на двох пунктах було зареєстровано 455 охочих скласти ЗНО і залучено 76 педагогів для контролю за дотриманням всіх норм та вимог МОЗ, МОН та Держпродспоживслужби. Тест майбутні абітурієнти складали 180 хвилин. За цей час їм потрібно було дати відповіді на 35 завдань, які максимально оцінюються у 62 бали. Важливо: максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО, правильно зробивши всі завдання, що зараховуються як державна підсумкова атестація, становить 52 бали. Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту – 62 бали.
Друге ЗНО відбулося 30 червня у приміщенні ЗОШ №3, ЗОШ №6 та Гімназії ім. С.Д.Скляренка. Для проходження тесту з української мови і літератури у трьох закладах зареєструвалося 705 осіб, залучено 118 педагогів, по 2 медичних працівника для своєчасного проходження термометрії та по одній особі в якості внутрішньої охорони. Для зовнішньої охорони було залучено по одному представнику від Золотоніського відділу поліції. Як зазначила завідувачка методкабінетом Золотоніського міського відділу освіти Наталія Строкань, явка охочих скласти тестування була найвищою в області.
Місця для проведення ЗНО відповідали наступним вимогам:
– дистанція між учасниками під час тестування – щонайменше 1,2 метра один від одного;
– на вході в будівлю – місце для обробки рук антисептиком;
– в санітарних кімнатах – рідке мило, антисептики й паперові рушники;
– під час тестування відкривали вікна при закритих вхідних дверях;
– наявність контейнерів або урн із кришкою для використаних масок на виході;
– перед та після тестування аудиторії провітрювалися щонайменше 30 хв;
– проведення дезінфекції поверхонь, дверних ручок, столів, місць для сидіння після тестування.
Пункти тестування забезпечені антисептиками, дезінфекторами, а кожен учасник та персонал на пунктах тестування отримували по 2 одноразові маски.
Наступне ЗНО відбудеться 7 липня – з англійської мови, 9 липня – з історії України, 13 липня – з біології, 15 липня – з географії.