На одній із останніх з нарад керівників комунальних служб Золотоноші, начальник УЖКГ Олександр Флоренко повідомив, що переможцем конкурсу на визначення об’єкта господарювання, який займатиметься вивезенням сміття у місті (як це передбачено законом), стало КП «Міський водоканал». Однією з умов конкурсу є обладнання комунальної техніки GPS-навігацією, до якої міська рада повинна мати доступ. Про це інформує громадсько-політична газета “Златокрай”.
Перший заступник міського голови Олег Масло звернувся з проханням до керівника УЖКГ об’їхати усі зупинки громадського транспорту, щоб перевірити відповідність руху автобусів розробленому графіку та передати інформацію очільнику автотранспортного підприємства Петрові Малишку. Посадовець також повідомив про те, що змінився порядок надання адресних номерів. Якщо раніше жителі помешкань, які мали 3-4-х господарів, за заявою могли отримати відповідне рішення міської ради, то тепер це можна зробити лише через БТІ з виготовленням технічної документації. Поки не буде виокремлено майно, окремий адресний номер не може присвоюватися.
Також Масло висловив занепокоєння тим, що у посадових інструкціях контролерів «Міського водоканалу» не прописані обов’язки щодо заключення договорів з населенням на вивезення сміття. На жаль, кількість таких угод залишається сталою, інколи навіть зменшується. А, як правило, вищезазначені працівники лише розносять “платіжки”.
Уже зараз потрібно готуватися до осені, з приходом якої активізуються палії рослинних решток та любителі накопичувати сміття де попало, лишень би поза межами своїх обійсть. Для прикладу – Черкаська, 121. Тільки-но о 15-й годині звідти вивезли великогабаритний контейнер, як через годину він вже був вщент заповнений. Місцеві нарікають на заїжджих «любителів чистоти», які везуть сюди сміття цілими причепами. Управлінці ЖКГ мають намір впливати на таких людей. Маючи в наявності номер автомобіля, вони зможуть встановити особу його власника, щоб дізнатися, чи заключив він договір на вивіз сміття з комунальним підприємством. Якщо ні, то вдаватимуться до кардинальних заходів: складатимуть адмінпротокол, розповідатимуть про їхні дії на людський загал, щоб громада знала таких «героїв».
Наразі у різних мікрорайонах проходять зустрічі міської влади з мешканцями міста. Серед інших злободенних питань обговорюється необхідність створення ОСББ у багатоквартирниках. З реформуванням житлово-комунальної галузі в Україні місцева влада не може спонсорувати ремонти таких будинків. Цим мають опікуватися лише ті люди, які в них проживають. Тобто, єдиною можливістю для мешканців багатоповерхівок утримувати такі будівлі в хорошому стані – це створювати ОСББ, щоб потім укладати договори з ліцензійними організаціями на їхнє обслуговування. У подальшому саме вони і нестимуть повну відповідальність за якість робіт.
Керівник ПП «Базис плюс» Олена Козлова висловила своє обурення з приводу стихійного сміттєзвалища, що розрослося на прибудинковій території Шевченка, 77. Заїхати автомобілем між двома погребами та двома деревами неможливо. Та й масштаби його просто вражають! Складається враження, що мешканці самі його і створили, бо хтось, звідкілясь це нанести не міг. Як його побороти? У місцевих один аргумент: «Міська влада нічого не робить!»
У цій ситуації Олег Масло запропонував скористатися досвідом не таких вже й далеких сусідів – мешканців будинку на Шевченка, 51, у дворі якого гора непотребу стала розповзатися, як каша з казкового горщика. Чого там тільки не було! Коли людей це дістало, група найактивніших з них звернулася до міської ради, щоб допомогла ліквідувати такий «результат» людської байдужості і безгосподарності. Вони ж і організували суботник, а «Міськводоканал» надав транспорт для вивезення сміття. Тепер, безсумнівно, ніхто не наважиться звести нанівець результат власних старань.