Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський дав розширене інтерв’ю для місцевих ЗМІ з приводу результатів парламентських виборів, результатів діяльності міста за півроку, а також майбутніх планів. Під час спілкування посадовець зокрема торкнувся питань передвиборчих перегонів, перспектив завершення робіт на усіх об’єктах реконструкції та адміністративної реформи.
Вибори на 197 окрузі, за його словами, видались особливими, адже виборцю дійсно було з кого обрати.
– Вибір складний для всіх. Віктор Полозов – авторитетна людина, яка чимало зробила і для нашого міста, і для довколишніх сіл. Вадим Гайович, який останній часом себе зпозиціонував себе як зрілий політик. І дуже приємно, що наш земляк проявляє такі здібності. Людмила Русаліна, яку я дуже гарно знаю. Вона також багато допомагала. Але виграв молодий представник молодої команди Олександр Скічко. Думаю, тут навіть логічно. Якщо люди дали шанс Президенту, то й обирали людину з його команди, – розповів Войцехівський.
Міський голова зауважив, що був приємно здивований при особистому спілкуванні із новообраним парламентарем, наголосивши на його прагматичності та гарних знаннях в економіці.
– Такі люди і повинні зараз працювати. Це моя думка. А те, що діючий на той момент депутат Владислав Голуб не обрався, то мабуть він все-таки не зміг людям на окрузі довести ефективність своєї роботи. Не дивлячись на масовану рекламу, на численні «подачки». Вибори – це лакмус. Можливо мав би більші шанси, якби роботу на окрузі проводив за ефективним прикладом того ж Антона Яценка з Умані: є певна сума держкоштів у розпорядженні – можна вкласти в якийсь один справді корисний і масштабний об’єкт, а не в кожне село по три ліхтарика роздати. Судити не хочу, він обрав свій шлях. Думаю, молода людина себе десь знайде, – прокоментував результати очільник Золотоноші.
Наразі серед головних завдань міської влади – наступні кроки для більш комфортного життя, а також вже й підготовка до зими. Наразі всі очікують початок роботи Верховної ради, Кабміну та оновленої Облдержадміністрації.
– Ні для кого не секрет, що маємо такі об’єкти, які самотужки не осилимо. Під час передвиборчої кампанії довелося зустрічатися з різними експертами. Домовились, що після виборів, як би вони не скінчилися, будемо зустрічатися з ними. Наші напрацювання, як виявляється, можуть бути цінними і для всієї України, і для нового Уряду. Тому будемо працювати і просувати. Головне щоб нам ніхто не заважав, як це було останні 4,5 роки, – зазначив Віталій Войцехівський.
Зачепив посадовець і питання численних кримінальних справ, ініційованих протягом останніх років. За його словами, про їхні результати він навіть не переймається, адже там все очевидно. Їхню ж появу досі розцінює як цинізм.
– Інакше назвати це не можна. Коли ти бачиш шкоду від очисних споруд, треба мабуть допомогти в чомусь, щоб якісно завершити реконструкцію. Очисні споруди бачиш, шкоду від курятників в селі Мошни – ні. Інший епізод – ініціюєш кримінальну справу про «можливу крадіжку» ще за тиждень до офіційного заключення договору, проте не бачиш як «чистилась» річка Золотоношка. І таких моментів багато. Якщо, наприклад, ми в гімназії ставимо євровікна по 900 гривень за квадратний метр, то на об’єкті в районі трохи гірші коштують чомусь 2100. Я не переймаюсь, життя розставляє все на свої місця. Нас за ці 5 років вже навіть і державній зраді звинувачували, перевірили вже всіх і усе, кожного члена сім’ї, кожну декларацію. А от декому, чомусь так думаю, переживати ще доведеться. Тільки-но зміняться очільники силовиків на рівні міністерств, – наголосив Войцехівський.
Міський голова акцентував на тому, що головна мета нині – нарешті повернути довіру до міста на рівні Кабміну, адже останні п’ять років за активного сприяння одного з політиків від Золотоноші ледь не жахалися. Як наслідок – зупинка будівництва басейну та гідропарку, колектору водовідведення. В той же час, за ті кошти, які місцевий бюджет витратив торік у авральні роботи з колектором, могли би давно заасфальтувати п’ять вулиць та доробити центральну площу.
– Ще зовсім нещодавно – зайдіть у міністерство екології, або мінінфраструктури, скажіть що на Золотоношу треба гроші. Ледь не тікали б від вас. І їх можна зрозуміти. Допитували ж не тільки нас, а й людей, котрі оформлювали документи на рівні міністерств, вилучали папери. Зрозуміло, що там порушень не виявили, але люди займалися не роботою, а постійними спілкуваннями із правоохоронцями. Хоча, скажу відверто – шлейф «ініційованих» проваджень тягнеться ще й досі. Ремонт у музичній школі ще не завершили, а вже маємо кримінальну справу, дорогу не завершили робити, вже документи вилучають. Бо в когось є якась підозра. Найсмішніше – родичів цих самих людей, які підписують документи на перевірку, затримують за хабарі. В цілому, ми на різних мовах говоримо із ними, – описав проблематику очільник міста.
На думку Віталія Войцехівського, результати роботи його команди під час другої каденції гірші, ніж під час першої. Причина цьому згаданий вище постійний тиск та блокування будь-якої конструктивної роботи. Багато часу посадовці приділили не безпосереднім обов’язкам, а написанням численних паперів для слідчих органів. Окрім цього, велика проблема – збільшення кінцевої вартості об’єктів через зупинку робіт.
– Ні, я не сперечаюсь – перевіряти можна і треба. Все-таки це державні кошти і це нормально. Але будь-яка кримінальна справа має бути порушена після завершення робіт. Винні, невірно зробили – відповідайте. А так доходить до абсурду. Виділили три мільйоні на басейн, а з трибуни Верховної Ради вже лунає заява, що вкрали сім. Відразу правоохоронці приїхали і вилучили всі документи. Поки папери повернули, вже доводиться коригувати проект: змінилася за цей час мінімальна зарплата, виросли в ціні енергоносії. Підрядник вже не буде дороблювати об’єкт за цю ж суму. Найбільш яскравий приклад – колектор, вартість якого за ці два роки простою виросла на 40 мільйонів! Хто від цього виграв? Держава? Ні. Просто дехто мав великі надії, що золотонісці прийдуть до мера з вилами, – обурився посадовець.
Щодо майбутніх планів Войцехівський висловлює позитивні прогнози. Нині і верхівка виконавчої влади, і профільні фахівці часто спілкуються з економічними експертами та партнерами. Люди зацікавлені працювати із Золотоношею з питань Індустріального парку, заміни системи водопостачання, продовження робіт з колектором, а також будівництва заводу з переробки сміття. Працюють навіть спільні експертні групи.
Тема об’єднання територіальних громад у зв’язку з президентськими та парламентськими виборами останнім часом в Україні трохи вщухла, не надто нині зважають на неї і в Золотоноші. Принаймні, за словами міського голови, жодну із сільських громад вмовляти об’єднатися ніхто не буде.
– На сьогодні процес добровільний. Буде якась постанова про об’єднання, буде примус – будемо й вирішувати ці питання. Наразі громада Золотоноші і без довколишніх сіл нормально себе почуває. Більше того, ми із деякими селами об’єднані хоч і не формально, проте соціально: люди працюють у місті, діти навчаються тут. Але об’єднання – справа і воля виключно локальних громад. Ми нічого не втрачаємо точно. А от керівники сіл мабуть щось, та й втрачають. Тому й всіма силами намагаються саботувати процес. Час покаже, – зауважив очільник Золотоноші.
Робота у сфері благоустрою, хоч і не такими темпами, які очікувалися, проте продовжується. За програмою «Золотоноша власними руками» освітлені майже всі вулиці. Наразі у міській раді лежить 34 проекти на асфальтування вулиць. Цей процес, на жаль, загальмувався через скандал із колектором. Фактично гроші, які мали б бути направлені на цю програму були «зариті» у велику яму на вулиці Шевченка. В той же час, цього року Золотоноша ще отримала жодних коштів від держбюджету на подібні проекти. Тому нині всі з надією чекають на початок роботи нового Уряду та конструктивної співпраці.
Може очікувати місто і на цікаву новацію – повне звільнення від білбордів. За словами Віталія Войцехівського, перед депутатами міської ради буде висловлена ініціатива: провести діалог із кожним власником подібних площин, рекомендувавши демонтувати їх.
– Погодьтеся, на сьогодні це вже далеко не прикраса будь-якого міста. У нас їх небагато, а подивіться на мегаполіси. Просто рябить в очах і відволікає від дороги. Та й ефективність рекламна доволі сумнівна. Подивіться – вибори скінчились, білборди стоять обдерті. Завжди питаю в себе, а як у Європі люди живуть без подібних конструкцій над дорогами? Як вони живуть і не знають, хто їх любить, чи де краще шпроти придбати, – розповів посадовець.
Войцехівський також акцентував на тому, що із зазначеними підприємцями в першу чергу буде вестись конструктивний діалог. Можливі варіанти заміни білбордів на якісь сучасні креативні конструкції. Обидві сторони висловлюватимуть свої бачення та ідеї. Якщо з деякими власниками спільної мови не знайдуть, тут доведеться просто чекати завершення терміну дії оренди комунальної землі.
Наразі ж місто готується до насиченої культурної програми, котра стартує восени. Зокрема, мова йде про відкриття традиційні для Золотоноші театрального сезону, фестивальні дні у вересні, під час яких на містян очікує чимало сюрпризів та повністю новий формат їхнього проведення, продовження золотоніської відкритої Ліги сміху, а також велопробіг.