Збігають останні літні дні. Не за горами перше вересня і голосистий шкільний дзвінок, що покличе за парти золотоніське учнівство. Які зміни очікують школярів, їхніх батьків та вчителів у новому навчальному році, який ознаменувався стартом шкільної реформи?
У минулому, 2017 році Верховна Рада проголосувала за реформу української освіти. У 2018-му розпочинається перебудова освітньої галузі.
У 2018 році стартує реформа початкової освіти. У міру дорослішання учнів Нової української школи буде відбуватися реформа і наступних рівнів. Навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року. Тобто завершиться реформування школи у 2030 році.
Щоб розпочати роботу Нової української школи, потрібно перенавчити педагогів. Міністерство освіти запланувало до 1 вересня підвищити кваліфікацію 22 тисяч вчителів початкових класів.
Чи пройшли освітню перепідготовку золотонські педагоги розповідає завідуюча методичним кабінетом міськвідділу освіти Наталія Строкань:
“Відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників всі працівники освітніх закладів 1 раз на 5 років підвищують кваліфікацію на базі КНЗ “Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради” та згідно з планом роботи інституту й методичного кабінету відділу освіти беруть участь у практичних семінарах, тренінгах, методичних об’єднаннях, on-line заходах.
На виконання Закону України “Про освіту” з 2018-2019 навчального року у закладах освіти впроваджується Державний стандарт початкової школи. З метою підготовки вчителів-початківців проведено їх навчання. Вони пройшли on-line навчання на платформі Міністерства освіти і науки України EDERAта очне – три сесії – впродовж року і отримали сертифікати та посвідчення, що дає змогу навчати першокласників. Навчання відбувалося на базі СШІТ №2 і його проводила – тренер-методист міського методичного кабінету Галина Карлик.
На базі гімназії ім. С.Д. Скляренка відбулося навчання вчителів англійської мови, які викладатимуть у 2018-2019 н. р. в 1-х класах, а на базі обласного інституту післядипломної освіти – заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів образотворчого мистецтва, фізичного виховання.
А з 20 серпня уже розпочато навчання педагогів, які працюватимуть з першокласниками наступного 2019-2020 н. р., зокрема: 20-22 серпня – тренінги вчителів початкових класів на базі СШІТ №2 та вчителів фізичної культури на базі зош №3″.