У Золотоноші триває оголошена війна гральному бізнесу. Відступати і визнати свою поразку не збирається ніхто. Незважаючи на некоректні коментарі в мережі Facebook після публікації чергового кроку у цій боротьбі типу «Відзвітувалися…», посадовці не складають руки і стукають у всі двері. І спонукає їх до цього смерть двох золотонісців та бажання, щоби трагедія не повторилася знову.
Саме з цієї причини 30-го липня до міської ради прибув заступник начальника управління ДСНС у Черкаській області Олександр Євпак, зустрічі з яким таки домоглися члени міськвиконкому на чолі з міським головою Віталієм Войцехівським та робоча група, котра моніторила діяльність гральних закладів. Обласний посадовець розповів про мораторій на перевірки будь-яких закладів, якщо вони не внесені у річний план. Як ми уже писали у попередньому номері «Златокраю», він порадив скористатися одним з пунктів, коли обстеження службовцями ДСНС об’єкта все ж здійснюється позапланово:
– на запрошення орендодавця;
– за заявою громадянина-фізичної особи, якщо порушуються його конституційні права;
– коли завчасно звертається юридична особа (міська рада), щоб включили в план перевірки на наступний квартал, півріччя, рік.
З огляду на цю пропозицію згодом у кабінеті міського голови Віталія Войцехівського відбулася зустріч з орендодавцями Золотоноші – Олександром Крижанівським та Володимиром Давиденком, які віддали приміщення під гральний бізнес мережі «Національна лотерея». Головуючий виклав суть попередньої зустрічі і запропонував власникам скористатися першим пунктом. У разі їхньої відмови міська рада змушена вдаватися до третього варіанту, хоча він триваліший у часі.
– У мене складається враження, що ви зайняли очікувальну позицію: як ухилитися від проблеми, – констатував Віталій Войцехівський.
Адже, за його словами, проведений робочою групою моніторинг, у складі якої були правоохоронці та спеціалісти райвідділу ДСНС, дає всі підстави сумніватися у дотриманні правил протипожежної безпеки орендонаймачами та утриманні ними приміщень у належному технічному стані.
– Я не хочу мати справу з таким «слизьким» бізнесом. Організація, яку я очолюю, працює в правовому полі, – резюмував Володимир Давиденко. – Абсолютно немає бажання створювати складнощі для себе і для колективу. Я готовий розірвати з ними угоду, уникнувши судової тяганини. Якщо ваша пропозиція – єдиний вихід із ситуації, що склалася, у мене немає ніяких заперечень.
На думку Олександра Крижанівського, виявлення порушень навіть спеціалістами обласного управління ДСНС не дає підстав достроково розірвати договір оренди. Тому після ліквідації зауважень у приписі заклади продовжать свою роботу. У результаті дебатів прийшли до висновку: орендодавці напишуть звернення на проведення перевірок, а от коли отримають акти цих обстежень – буде рішення, в якому напрямку рухатися далі.