Вчора на щотижневій апаратній нараді начальник управління економіки Вікторія Остроглазова розповіла про стан розробки Плану місцевого економічного розвитку. Представлений 26 жовтня 2016 року на конференції високого рівня в Єревані, проект «Мери за економічне зростання» став новою ініціативою Європейського союзу, спрямованою на сприяння місцевим органам влади країн Східного партнерства: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України. У центрі уваги Ініціативи «Мери за економічне зростання» ‒ сталий місцевий економічний розвиток.

Загальна мета Ініціативи «Мери за економічне зростання» – сприяння місцевим органам влади країн Східного партнерства у розвитку їх потенціалу задля: стимулювання економічного зростання; підвищення рівня зайнятості; забезпечення участі громадян в економічних, соціальних та культурних процесах; підвищення рівня їх добробуту та якості життя.

Процес долучення до ініціативи передбачає наступні етапи: підписання заявки, планування місцевого економічного зростання, передача Плану на оцінку до ЄС, впровадження Плану та досягнення результатів. На кожному етапі розробку Плану надається підтримка Євросоюзу.

У червні минулого року міським головою Віталієм Войцехівським було подано заявку на членство в ініціативі у відповідь на яку було отримано відповідний сертифікат. У грудні 2017 року розпорядженням міського голови створено робочу групу з розробки Плану місцевого економічного розвитку, до якої увійшли спеціалісти структурних підрозділів виконкому, представники громадськості та бізнесу.

Громади-учасники у результаті вступу до клубу отримають доступ до низки послуг, високоякісної експертизи та інші можливості:

  • Експертна підтримка під час розробки та реалізації планів місцевого економічного розвитку;
  • Доступ до міжнародних експертів з місцевого економічного розвитку;
  • Допомога у визначенні та розробці конкретних планів та надання підтримки в ході їх реалізації;
  • Сприяння у розповсюдженні інформації про досягнуті результати з метою залучення додаткових інвестицій;
  • Сприяння у пошуку можливостей для отримання грантів та допомога при підготовці проектних пропозицій;
  • Налагодження зв’язків з міжнародними фінансовими організаціями та інвесторами;
  • Активне залучення місцевих партнерів, зокрема, ділових кіл, освітніх та наукових закладів, неурядових організацій;
  • Професійне спілкування із закордонними колегами та партнерами;
  • Сприяння співпраці між місцевими органами влади країн Східного партнерства;
  • Заходи із обміну персоналом;
  • Організація тренінгів, робочих поїздок та тематичних семінарів для співробітників муніципалітетів та місцевих партнерів;
  • Розповсюдження відповідної інформації та забезпечення доступу до неї;
  • Членство в Клубі «Мери за економічне зростання»;
  • Використання муніципалітетами-участниками бренду Ініціативи «Мери за економічне зростання» для їх зовнішнього та внутрішнього позиціонування.

У рамках експертної підтримки були надані рекомендації щодо процесу розробки Плану місцевого економічного розвитку: аналіз місцевої економічної ситуації, SWOT аналіз, бачення та цілі, план дій, схема фінансування та механізми моніторингу.

Аналіз місцевої економічної ситуації необхідно здійснити за 7-ма тематичними блоками:

  1. Міжсекторальна співпраця та взаємодія на місцевому рівні;
  2. Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу;
  3. Доступ до фінансування;
  4. Земельні ресурси та інфраструктура;
  5. Кваліфіковані трудові ресурси та інклюзивність;
  6. Правова та інституціональна база;
  7. Зовнішнє позиціювання та маркетинг.

У рамках аналізу місцевої економічної ситуації за тематичним напрямом «Зовнішнє позиціонування та маркетинг» розпочато опитування жителів міста щодо сучасного стану та напрямів розвитку міста, з результатами якого буде повідомлено після його завершення.

Робоча група продовжує роботу над розробкою плану.

Надання Плану на розгляд для нашого міста передбачено не пізніше 1 вересня 2018 року. Після його затвердження передбачений дворічний період імплементації та звітування про хід виконання раз на півроку.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).