Вчора на щотижневій апаратній нараді начальник управління економіки Вікторія Остроглазова розповіла про стан розробки Плану місцевого економічного розвитку. Представлений 26 жовтня 2016 року на конференції високого рівня в Єревані, проект «Мери за економічне зростання» став новою ініціативою Європейського союзу, спрямованою на сприяння місцевим органам влади країн Східного партнерства: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України. У центрі уваги Ініціативи «Мери за економічне зростання» ‒ сталий місцевий економічний розвиток.

Загальна мета Ініціативи «Мери за економічне зростання» – сприяння місцевим органам влади країн Східного партнерства у розвитку їх потенціалу задля: стимулювання економічного зростання; підвищення рівня зайнятості; забезпечення участі громадян в економічних, соціальних та культурних процесах; підвищення рівня їх добробуту та якості життя.

Процес долучення до ініціативи передбачає наступні етапи: підписання заявки, планування місцевого економічного зростання, передача Плану на оцінку до ЄС, впровадження Плану та досягнення результатів. На кожному етапі розробку Плану надається підтримка Євросоюзу.

У червні минулого року міським головою Віталієм Войцехівським було подано заявку на членство в ініціативі у відповідь на яку було отримано відповідний сертифікат. У грудні 2017 року розпорядженням міського голови створено робочу групу з розробки Плану місцевого економічного розвитку, до якої увійшли спеціалісти структурних підрозділів виконкому, представники громадськості та бізнесу.

Громади-учасники у результаті вступу до клубу отримають доступ до низки послуг, високоякісної експертизи та інші можливості:

 • Експертна підтримка під час розробки та реалізації планів місцевого економічного розвитку;
 • Доступ до міжнародних експертів з місцевого економічного розвитку;
 • Допомога у визначенні та розробці конкретних планів та надання підтримки в ході їх реалізації;
 • Сприяння у розповсюдженні інформації про досягнуті результати з метою залучення додаткових інвестицій;
 • Сприяння у пошуку можливостей для отримання грантів та допомога при підготовці проектних пропозицій;
 • Налагодження зв’язків з міжнародними фінансовими організаціями та інвесторами;
 • Активне залучення місцевих партнерів, зокрема, ділових кіл, освітніх та наукових закладів, неурядових організацій;
 • Професійне спілкування із закордонними колегами та партнерами;
 • Сприяння співпраці між місцевими органами влади країн Східного партнерства;
 • Заходи із обміну персоналом;
 • Організація тренінгів, робочих поїздок та тематичних семінарів для співробітників муніципалітетів та місцевих партнерів;
 • Розповсюдження відповідної інформації та забезпечення доступу до неї;
 • Членство в Клубі «Мери за економічне зростання»;
 • Використання муніципалітетами-участниками бренду Ініціативи «Мери за економічне зростання» для їх зовнішнього та внутрішнього позиціонування.

У рамках експертної підтримки були надані рекомендації щодо процесу розробки Плану місцевого економічного розвитку: аналіз місцевої економічної ситуації, SWOT аналіз, бачення та цілі, план дій, схема фінансування та механізми моніторингу.

Аналіз місцевої економічної ситуації необхідно здійснити за 7-ма тематичними блоками:

 1. Міжсекторальна співпраця та взаємодія на місцевому рівні;
 2. Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу;
 3. Доступ до фінансування;
 4. Земельні ресурси та інфраструктура;
 5. Кваліфіковані трудові ресурси та інклюзивність;
 6. Правова та інституціональна база;
 7. Зовнішнє позиціювання та маркетинг.

У рамках аналізу місцевої економічної ситуації за тематичним напрямом «Зовнішнє позиціонування та маркетинг» розпочато опитування жителів міста щодо сучасного стану та напрямів розвитку міста, з результатами якого буде повідомлено після його завершення.

Робоча група продовжує роботу над розробкою плану.

Надання Плану на розгляд для нашого міста передбачено не пізніше 1 вересня 2018 року. Після його затвердження передбачений дворічний період імплементації та звітування про хід виконання раз на півроку.