Завершився фінальний етап обласного конкурсу серед учнів загальноосвітніх шкіл області «Подорож по алеї правових знань».

     20 листопада, у день відзначення 30 річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини, в ОДА відзначили його переможців.

     Загалом у районах, містах області відбулися І (шкільний) та ІІ (районний, міський) етапи конкурсу, у яких взяли участь понад 500 дітей. Серед кращих, за результатами ІІ етапу конкурсу, стали 9 дітей із 7 районів і міст області. Вони й змагалися за першість у фіналі. Для цього учасники виконали тестову роботу, що складалася з 25 питань щодо основ правознавства. Оцінювали роботи журі конкурсу, до складу якого увійшли представники служби у справах дітей ОДА, Департаменту освіти і науки ОДА та Головного управління юстиції у Черкаській області.

     Почесне І місце посів учень 11 класу Черкаської спеціалізованої школа № 13 Черкаської міської ради Руслан Карпушенко;

ІІ місце – учениця 9 класу Смілянського НВК «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15» Смілянської міської ради Юлія Зайва;

ІІІ місце – учень 11 класу Золотоніської спеціалізованої школи №1 Золотоніської міської ради Борис Устименко.

     Всі переможці та учасники конкурсу отримали грамоти служби у справах дітей ОДА та пам’ятні подарунки.

     Активну участь в обговорені питання щодо стану виконання положень Конвенції ООН про права дитини в області взяли учениці Першої міської гімназії – члени правового клубу «Феміда», представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації, Управління Держпраці у Черкаській області, Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Черкаській області,

     Представники органів державної влади мали можливість вислухати дітей, почути їхні запитання, хвилювання, пропозиції щодо удосконалення механізму захисту прав неповнолітніх в області.

     Щорічне проведення такого заходу є необхідним та корисним, оскільки пропагує і практично закріплює правові знання серед дітей, дозволяє підтримати обдарованих, талановитих дітей, і саме головне – є профілактикою негативних проявів серед учнівської молоді.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).