Вулиця Нова або Nova avenue одна з тих, де на в’їзді можна причепити табличку, які раніше прибивати на хвіртках взірцевих дворів – «Вулиця зразкового порядку».

Ще з початку старту проекту «Золотоноша своїми руками», п’ять років тому, активні містяни взялися за реконструкцію й оновлення рідного мікрорайону. Вони були одними з перших, хто за свій рахунок зробив проект й заасфальтували пропилені шляхи.

Наступним кроком був величезний смітник, куди люди десятиліттями зносили весь непотріб, який валявся вдома. Зараз на цьому місці майорять різнокольорові клумби. Вулицю можна легко впізнати за бравим козаком, який зустрічає всіх у національному етнічному одязі. Хвацького чоловіка близько трьох років тому вирізьбила з бетону місцева художниця Валентина Стеблина. Декоративна криниця із стародавнім журавлем й різнобарвними петуніями прикрашає ще одну галявину. Всюди червоною лінією проходить фольклорна тематика. Тож, віз, який тиждень назад поповнив ряд інсталяцій на вулиці Новій – продовжив козацький сюжет.

Чотириколісну бричку зробив золотоніський майстер, коштами скидалися підприємці, які проживають на вулиці та фінансово спроможні мешканці, зокрема – Сергій Тіщенко, Сергій Варіч, Лідія Федина та сім’я Строканів. Декоративний віз поставили на п’єдестал – двоблочне бетонне підвищення, що додає гармонійного й естетичного вигляду дерев’яному виробу. Навіть пенсіонери внесли свої частки у відтворення: натрудженими руками висаджували помаранчеві чорнобривці. 


– Цього року хотіли встановити козачку до пари чоловікові та на сьогодні собівартість панянки – 9 тисяч, – ділиться планами один з ініціаторів, активіст і підприємець Олексій Строкань, який керується притаманним йому патріотизмом, а не депутатськими гаслами. – Планів багато, все впирається в кошти. Ми відкриті й прагнемо до кращих змін, тож впевнений, що з кожним роком наша вулиця буде все більше милувати око місцевим жителям. Приємно, що помилуватися та сфотографуватися біля нашого оазису краси, збираються й мешканці інших мікрорайонів.

За інофрмацією тижневика “Златокрай”

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).