24-25 листопада 2018 року на базі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбулися Тринадцяті Всеукраїнські Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки «Чисті думки творять дива», присвячені 100-річчю з дня народження В. О.Сухомлинського. Відповідно до теми дослідно-експериментальної роботи «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в середньому загальноосвітньому навчальному закладі», над якою працює колектив школи №3, вчителі Алла ПавленкоНаталія Онуфрійчук, Віра Беркут та Наталія Дубенець взяли в цьому заході активну участь.

Під час творчих майстерень, майстер-класів та у формі сузір’я педагогічних ідей обговорювалися питання: як у сучасних умовах гідно впливати на педагогічні процеси, змінювати їх на краще, як самовдосконалювати себе через чисті думки, як вибудовувати освітній простір, у якому найкращі людські якості перебуватимуть в постійному розвитку.

Із захопленням наші вчителі послухали виступи: Беха І. Д., доктора психологічних наук, професора, директора Інституту проблем виховання НАПН України з теми «Особистість у векторі духовного здіймання» та Матяшук Валентини Петрівни, голови Львівського обласного центру Всеукраїнської громадської організації “Всеукраїнська культурно-освітня асоціація гуманної педагогіки”, кандидата історичних наук з теми «Українське державотворення як наслідок колективного мислення».

Алла Павленко та Наталія Онуфрійчук працювали у творчій майстерні «Подвійна природа людини. Думки та духовний світ людини», Наталія Дубенець і Віра Беркут відвідали захід «Дива кожного дня. Особисті шляхи до чистого мислення. Шляхи зростання та подолання труднощів».

Вершиною педагогічних читань став майстер-клас «У чому сенс життя?» Шалви Олександровича Амонашвілі, на якому кожен із присутніх міг знайти відповіді на вічні питання.

dig