Перехід на сучасні навчальні ресурси є важливою умовою для розвитку освіти. У 21 столітті наявність сайту для закладу це не тільки спосіб розказати про себе, а ще й зручний майданчик для комунікації з аудиторією. Те, що цьогорічний конкурс привернув увагу великої кількості закладів, лише доводить їх потребу та готовність до змін.

Відповідно до   наказу Департаменту освіти і науки  облдержадміністрації від 30.01.2020 № 17 «Про проведення XXV виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини» з 01 березня по 20 квітня 2020 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників  Черкаської  обласної ради» відбувся конкурс на кращий електронний освітній ресурс (далі – конкурс).

У конкурсі взяли участь 708 педагогічних працівників області, які   представили  464 комплекти (всього 3447 одиниць) електронних освітніх ресурсів(надалі – ЕОР), із 45-ти районів, міст, об’єднаних територіальних громад  області, 4-ьох спеціальних закладів освіти, 1-ого закладу позашкільної освіти обласного підпорядкування.

Найбільшу кількість серій ЕОР представили освітяни Черкаського (38), Христинівського (28), Монастирищенського (24) районів, Золотоніської (35), Черкаської (33), Тальнівської міської ради (22).

Ми поступилися Черкасам і здобули 2 місце серед міст області.

Було представлено 35 робіт. 14 – переможці конкурсу, решта – призери.

Електронні освітні ресурси представлені на конкурс, виконані на високому методичному та технічному рівні, відповідають сучасним вимогам.

Більша частина робіт оформлена у вигляді електронних посібників. Багато ЕОР представлено у вигляді авторських вебсайтів, які створені за допомогою безкоштовних сервісів , а також вебквестів з використанням QR-кодів, які містять проблемні завдання з елементами рольової гри та різноманітні творчі завдання.

Найкращі ЕОР, автори яких представлені до нагородження, розміщуються у розділі «Колекція цифрових ресурсів»: http://oipopp.ed-sp.net/digital-resources-collection.

Наразі ці розробки та онлайн-сервіси можна використовувати для організації дистанційної роботи з учнями під час карантину для організації дистанційного навчання, у підготовці до занять, як мультимедійний супровід до уроків та позакласних заходів, для закріплення та перевірки знань та умінь учнів, допоможуть педагогічним працівникам ефективніше та цікавіше організувати освітній процес.

Золотоніські призери та переможці у конкурсі на кращий

електронний освітній ресурс

 І місце

  1. Творча група у складі: Кодак Наталії Іванівни, учителя економіки Золотоніської спеціалізованої школи № 1 Золотоніської міської ради; Тараненко Людмили Олександрівни, учителя трудового навчання Золотоніської спеціалізованої школи № 1 Золотоніської міської ради, за кращий електронний освітній ресурс із теми «Конструктор інтегрованого уроку: економіка + технології, 11 клас».

ІІ місце

1.Творча група у складі: Кобець Тетяни Анатоліївни, методиста; Строкань Валентини Миколаївни, керівника гуртків Золотоніського будинку дитячої та юнацької творчості Золотоніської міської ради, за кращий електронний освітній ресурс із теми «Живопис акриловою фарбою».

2.Творча група у складі: Педченко Анни Григорівни, Ярмоленко Людмили Олексіївни, Оверчук Вікторії Олегівни, учителів іноземної мови Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради, за кращий електронний освітній ресурс із теми «Вебсайт «Зроби урок цікавим!»».

3.Творча група у складі: Лютої Людмили Станіславівни, учителя іноземної мови Золотоніської спеціалізованої школи № 1 Золотоніської міської ради; Ярошенко Юлії Петрівни, учителя іноземної мови Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-III ступенів Черкаської обласної ради, за кращий електронний освітній ресурс із теми «Media Kit».

  1. Терещенко Тетяна Вікторівна, учитель зарубіжної літератури Золотоніської спеціалізованої школи № 2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради, за кращий електронний ресурс «Інтерактивні плакати до уроків зарубіжної літератури у 10 класі».

 ІІІ місце

  1. Котко Вікторія Олександрівна, учитель англійської та німецької мови Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Кухня народів світу».
  2. Творча група вчителів Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Золотоніської міської ради, керівники – Пузєєва Ірина Яківна, заступник директора з виховної роботи; Онуфрійчук Наталія Михайлівна, учитель інформатики та фізики Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Доторкнутись серцем до краси і любові».
  3. Творча група у складі: Алєксєюк Віталіни Сергіївни, учителя математики та інформатики Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Золотоніської міської ради; Перевертень Віри Іванівни, учителя географії Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради, за електронний освітній ресурс із теми «Дидактичний матеріал до уроків географії у 7 класі».
  4. Творча група у складі: Веретільник Лариси Іванівни, Павленко Алли Григорівни, учителів української мови та літератури Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Українська література: підготовка до ЗНО – 2020».
  5. Гусак Світлана Федорівна, учитель початкових класів Золотоніської спеціалізованої школи № 1 Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Слово. Речення, 2 клас».
  6. Чеша Алла Олексіївна, вихователь групи подовженого дня Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Світ тварин».
  7. Куценко Світлана Савівна, учитель фізики та інформатики Золотоніської спеціалізованої школи № 1 Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Астрономія, 11 клас».
  8. Приходько Валентина Петрівна, вихователь дошкільного виховного закладу «Ромашка» відділу освіти виконкому Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Сенсорний розвиток дітей раннього віку за допомогою розвиваючих ігор».
  9. Творча група у складі: Марченко Алли Миколаївни, Медяної Тетяни Миколаївни, Якушиної Людмили Леонідівни, вихователів дошкільного навчального закладу загального розвитку «Берізка» відділу освіти виконкому Золотоніської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Маленькі дослідники».

Більш детально ознайомитися зі списками призерів та переможців області можна на сторінках КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» за посиланням  http://oipopp.ed-sp.net/?q=node/49110