У Золотоноші організували незвичну до цього моменту акцію – «Єднання поколінь». Міський голова Віталій Войцехівський запропонував людям, які стояли біля витоків місцевого самоврядування, разом із молодіжною міською радою на декілька годин сісти у чиновницькі крісла.

Діюча влада минулу п’ятницю плідно провела час на вулицях міста, поспілкувавшись з містянами та взявши участь у святкуванні 70-річчя Технічної школи Укрзалізниці. Діти ж та екс-керманичі Золотоноші розійшлися кабінетами виконкому. Перші опанували ази місцевого місцевого самоврядування, другі згадували минулі роки, ділилися досвідом з юнаками та дівчатами, а також дискутували зі своїми колишніми підлеглими, які в більшості своїй нині очолюють структурні підрозділи.  

Загалом свою заміну отримали 14 посадовців. Виключення зробили лише для стратегічних підрозділів, на кшталт УЖКГ, який постійно має бути на оперативній сторожі. Розпочали учасники “дня дублера” із зустрічі в сесійному залі Міської ради. Сюди завітали старожили кабінетів на Садовому та активна молодь міста, яких знайомили між собою теперішні посадовці. Далі – робота в кабінетах. Формат логічний – протягом декількох годин молодь вивчала принципи життєдіяльності міста в різних сферах, а екс-керівники дізнавались про те, як змінилася структура роботи держслужбовців різних відділів.

Колективи ж сформувались цікаві. Роль мера виконувала молодіжний міський голова Аліна Полегенька під наставництвом Ольги Хухрєвої, комунікаційні особливості посади секретаря міської ради опановувала Марина Радченко у парі з колишнім представником загального відділу Надією Антонович, а кабінет заступника міського голови з гуманітарних питань зайняли Артем Верчик і наддосвідчений Володимир Ситник.

Також тимчасові зміни торкнулись управління праці (Влада Іванченко та екс-керівник УПСЗН Ольга Зінченко), відділу оргазабезпечення (Андрій Одинець та Ольга Даниленко), управління архітектури (Олексій Мазур та колишній начальник Валентина Лига), відділу культури (Ільгар Бакалін та багаторічний керівник Світлана Лучанінова), центру соцдопомоги (Аліна ЛевінаАліна Бойко та екс-директор Таміла Усанова-Бакай), відділу сім’ї молоді та спорту (Віталій Возний та Віталій Кучерявий), відділу освіти (Анна Пліс та колишній головний освітянин міста Олександр Тукало), ЦНАП (Костянтин Дубинець та екс-очільник РАЦС Галина Грищенко), фінуправління (Валерія Степанюк та Микола Шиятенко), редакції тижневика “Златокрай” (Юлія Іванченко та Оксана Ситник).

Враження від виконання обов’язків керівників у молоді різні, проте всі сходяться на одній думці – ніхто до цього моменту не уявляв об’єми робіт очільників підрозділів виконкому. Намагались юні посадовці і дати деякі поради для рідного міста. Приміром, Аліна Полегенька вкотре підняла тему закинутого гуртожитку на центральній вулиці, котрий перебуває у власності ГПУ. На її думку, саме там міг би розташовуватись спортивний комплекс для золотонісців. Тимчасовий керівник освітян Анна Пліс зауважила на задоволенні потреб людей з обмеженими можливостями у навчальних закладах, а юний головний архітектор Олексій Мазур знову ж таки зачепив тему будівництва спорткомплексу, котрий мав би більше активізувати в молоді принципи здорового способу життя.

Опісля трудового дня усіх учасників запросили на справжню звану вечерю до Будинку дитячої та юнацької творчості. Тут представники трьох поколінь ділились своїми враженнями про експеримент, згадували давні роки, а молодь ще раз висловлювала свої ідеї. Ділилися й доволі кумедними, або просто ліричними історіями. Приміром, Ольга Хухрєва пригадала, як в кінці 80-х “згори” була спущена вказівка – протягом двох діб подати терміновий звіт про… кількість бджіл в Золотоноші! Надія Антонович цього дня була вражена сучасною інформатизацією робочих та бюрократичних процесів. Довго розповідала про те, яких колосальних зусиль треба було докласти в її час, аби роздрукувати та розтиражувати всі накази, рішення та розпорядження, яких того часу було не менше.  Про всі перипетії “перебудовних” 80-х та буремних 90-х залюбки ділилися і решта золотоніських екс-посадовців. Завітав зі своїм словом на захід і колишній міський голова Віктор Бобровський.

В цілому ініціативу всі її учасники вважають вдалою, а на думку нинішнього мера, в місті таки існує наступність поколінь. Минулої ж п’ятниці команда виконкому й вирішила це продемонструвати на прикладі місцевого самоврядування.

– Мине десяток років і вже ці діти будуть пробувати щось творити для майбутнього цієї країни. Не важливо де, в Золотоноші, чи в будь-якому іншому місті. А за результатами цього дня хотілося, щоб молодь вже мала якийсь досвід та розуміння, не боялася приймати рішення, поспілкувалась із тими, хто передав колись свій досвід нам, – прокоментував подію міський голова Віталій Войцехівський.

За результатами позитивних відгуків учасників дійства, днями було вирішено організувати аналогічний процес обміну досвіду між поколіннями. Проте цього разу молодь та екс-очільники займуть місця керівників комунальних і промислових підприємств Золотоноші.

Відео: Руслан Галата, тижневик “Златокрай” 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).